Германия би Украйна и спечели нашата група на европейското за юноши

Бундестима ще играе с Австрия на полуфиналите

Германия спечели група „В” на Европейското първенство за юноши до 19 година и така се класира за полуфиналите на форума.

Бундестима се наложи с 2:0 над Украйна в последния си мач от потока, в който бе и българският национален отбор.

За съжаление, малките „лъвчета” отпаднаха от надпреварата след три загуби в Унгария, а напред освен Германия, се класира и Сърбия.

Иначе двете попадения на ст. „ЕТО Парк” в Дьор бяха дело на голмайстора Дейви Зелке.

19-годишният таран на Вердер (Бремен) откри резултата в третата минута, когато получи топката в наказателното поле на съперника, финтира един бранител и с плътен удар преодоля вратаря на Украйна – 1:0.

Второто си попадение младият нападател, който има 7 гола в последните пет мача на Германия, реализира в 66-ата минута.

Съперник на Бундестима в полуфиналите ще бъде съставът на Австрия, а Сърбия ще се изправи срещу Португалия.