България победи Ирландия

България победи Ирландия

За нашите се отличи Александър Илиев с 18 точки и 7 борби

България постигна втора победа на европейското първенство по баскетбол за юноши до 18 години, дивизия "Б", което се провежда в българската столица София.

В група "А" българите се наложиха над Ирландия със 77:64 (16:17, 19:22, 18:14, 24:11) точки, след като изиграха силна последна четвърт.

Домакините на шампионата завършват групата с актив от две победи и три поражения и ще играят за разпределение на местата от 9-о до 16-то.

За България се отличиха Александър Илиев с 18 точки и 7 борби, Алекс Уандие с 15 точки, Максим Алексиев с 13 точки и Николай Вангелов с 12 точки и 10 борби.

За Ирландия най-полезен беше Киан Хики със 17 точки. Утре е почивен ден на шампионата.

80% от билетите за мача между България и Норвегия в "Арена Ботевград" са продадени

Българска федерация по баскетбол обяви, че 80% от билетите за мача на националния отбор срещу Норвегия вече са продадени

ФИБА постави наше момиче сред звездите на Евро 2026 в Самоков

Международната федерация по баскетбол (ФИБА) постави българката Деница Манолова сред 10-те състезателки, които публиката трябва да следи по-внимателно по време на Европейското първенство за девойки до 20 години в дивизия В.

Реал (М) се раздели с треньора си

Испанският баскетболен тим Реал Мадрид се раздели официално със старши треньора Серджо Скариоло.

Никола Вучевич се завръща в Орландо Меджик

Ветеранът Никола Вучевич ще се завърне в Орландо Меджик и ще подпише едногодишен договор на стойност 3,9 милиона долара, съобщава ESPN.

Бомба отвъд океана: ЛеБрон Джеймс си тръгва от ЛА Лейкърс

41-годишният баскетболист обаче остава в НБА

Везенков в националния от неделя

Най-полезният баскетболист в редовния сезон на Евролигата Александър Везенков ще се присъедини към лагера на националния отбор на България в неделя, 28 юни.