Монако с нов успех, Берба този път не вкара

„Монегаските” биха Парма с два гол на Жоао Моутиньо

Монако постигна нова победа, след като надделя с 2:0 при гостуването си на Парма. Двубоят се игра на стадион „Енио Тардини“.

Димитър Бербатов започна в титулярния състав на Монако и остана на терена до 75-та минута, когато бе сменен от Яник Ферейра.

Монако поведе в 17-та минута, когато Жоао Моутиньо се разписа с удар от 20 метра и направи резултата 1:0 за отбора от Княжеството. Пред  Бербатов се откри добра възможност в 59-та минута, но той пропусна. Жоао Моутиньо реализира втория гол за Монако в 70-та минута след бърза контраатака.

Така френският тим стигна до победата в срещата, в която не игра Радамел Фалкао. Очакваше се възстановеният от травма колумбиец да се появи като резерва, но това в крайна сметка не се случи. „Монегаските” ще участват на турнира за „Емиратс къп“, който започва в събота.