Националките по волейбол заминава за Хърватия

Националките по волейбол заминава за Хърватия

България е в една група с Хърватия, Австралия и Кения в Група „S” на турнира Гран при

Първият национален отбор по волейбол за жени на България заминава по-късно днес за Хърватия, където тази седмица ще се изправи срещу отборите на домакините, Австралия и Кения в Група „S” на турнира Гран при, като треньорът Владимир Кузюткин ще вземе 12 състезателки в тима.

Той повика Диана Ненова, Лора Китипова, Добриана Рабаджиева, Цветелина Заркова, Ева Янева, Кремена Каменова, Христина Русева, Ивелина Монова, Славина Колева, Нася Димитрова, Елица Василева и Емилия Николова.

Първата среща на родните състезателки е в спортна зала "Затика" в Пореч (Хърватия) с тима на Австралия на 1 август от 17,15 часа местно време, втория мач е на 2 август пак от 17,15 часа срещу Кения, а на 3 август българките ще се изправят срещу тима на домакините от 20:15 часа.

Ново лице в треньорския щаб на Нефтохимик 2010

Добромир Лазаров ще е дясна ръка на Иван Станев

Бленджини пое женски клубен отбор

Старши треньорът на националния отбор на България по волейбол за мъже Джанлоренцо Бленджини, който наскоро поднови договора си с родната федерация до 2028 година, ще води и клубен тим в Италия.

Бленджини: Отказах няколко оферти заради България

Целта е да покажем най-добрата ни игра на ЕвроВолей 2026

Илия Петков: Силно се надявам усмивката ми да е още по-широка след Евроволей

„Аз лично съм повече от доволен от удължаването на договора на Бленджини“, заяви волейболният национал

Венислав Антов: Емоциите преди Европейското първенство са безгранични

Разпределителят Стоил Палев призна, че отговорностите са значително по-сериозни след спечелването на сребърните медали от Мондиала

Грозданов е доволен от работата с Бленджини

Капитанът на националния отбор по волейбол призна за умора преди началото на Европейското първенство