Ивайло Петев показа на Зенит, че парите не са всичко (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ивайло Петев показа на Зенит, че парите не са всичко (ВИДЕО+СНИМКИ)

Воденият от Петев АЕЛ (Лимасол) победи скъпата селекция на Зенит с 1:0 в първия мач от третия квалификационен кръг в ШЛ

Ивайло Петев постигна пореден успех в Европа и неговият АЕЛ (Лимасол) победи с 1:0 у дома бутиковата селекция на руския вицешампион Зенит (Санкт Петербург) в първа среща от третия квалификационен кръг в Шампионска лига. Така кипърците взеха минимален аванс с отличен турнирен резултат преди реванша в Русия след седмица.

На „Антонис Пападопулос” в Ларнака отборът на Андре Вияш Боаш излезе като явен фаворит най-вече заради наличието в състава на звезди като Хълк, Аксел Витсел, Дани, Кержаков и най-новото бляскаво попълнение – игралият финал на Мондиала с екипа на Аржентина Езекиел Гарай.

Зенит започна по-добре, но Витсел пропусна от чиста позиция, докато вратарят Фегруче само изгледа удара му.

Хълк навърза няколко човека в 25-ата минута и намери Дани, но ударът на португалеца срещна гредата.

Руснаците започнаха по-силно и втората част, а Петев направи ключова смяна след час игра като пусна Лусиано Бебе на мястото на неефективния Зезиньо.

Само 4 минути по-късно Бебе му се отблагодари като качи топката на главата на Лукас Гикиевич и полската деветка не сбърка за 1:0.

В 67-ата минута Аксел Витсел се върза на провокация и след като бе грубо сритан удари съперник без топка, а хърватският рефер Марио Страхоня го изгони с директен червен картон.

Дори с 10 души Зенит имаше възможности да изравни, но Рондон пропусна с глава, а после той изведе Гарай сам срещу вратаря, но бранителят не успя да вкара.

Така Андре Вияш Боаш беше победен от Ивайло Петев, а следващата сряда Зенит ще търси чиста победа с два гола разлика, което дава добри шансове на АЕЛ.
Кандидат за президент на Барселона: Работи се по трансфер на Хари Кейн

Кандидатът за президент на Барселона, Шави Вилажоана, нагорещи предизборната кампания с изненадващ ход, намесвайки името на звездата на Байерн Мюнхен – Хари Кейн

Интер изгуби капитана си за месец?

Интер допусна тежка загуба с 1:3 при гостуването си на Будьо/Глимт в първия мач от плейофа на Шампионска лига

Бенфика скочи на звезда на Реал Мадрид, иска наказание от УЕФА

Португалският гранд Бенфика е предприел решителни действия срещу звездата на Реал Мадрид – Федерико Валверде

Тотнъм губи сериозен спонсор и много пари

Тотнъм е изправен пред сериозен финансов проблем, тъй като ще загуби своя дългогодишен и ключов спонсор след края на настоящия сезон

Спалети пъди шестима, ако остане в Ювентус

Поне шестима футболисти на Ювентус не са част от плановете на Лучано Спалети за следващия сезон, в случай че тосканският тактик остане начело на отбора в Торино, твърди „La Gazzetta dello Sport“

Сон: Все още нищо не е решено, има реванш

„Важна победа. Показахме, че отборът израства.“