Байерн би Чивас в САЩ (ВИДЕО)

Писаро вкара ранен гол за минимален успех на баварците

Клаудио Писаро реализира единствения гол за победата на Байерн (Мюнхен) с 1:0 над Чивас (Гуадалахара) в първия мач от турнето в САЩ.

Отборът на Пеп Гуардиола контролираше играта и поведе още в 10-ата минута след попадение на обичайната резерва Писаро след изпълнение на корнер от Франк Рибери.

Писаро беше близо до отбелязването на още два гола през първото полувреме, а най-добрият шанс за Чивас дойде в 81-ата минута чрез Карлос Фиеро.

На стадиона на "Ню Йорк Ред булс" в Ню Джърси се събраха малко над 25 хиляди зрители за първия предсезонен мач на германския шампион в САЩ от 2004 г. Следващите двубои са Портланд и Орегон, където съперник ще бъде сборен отбор от звезди на Мейджър лиг сокър.

Турнето е част от опита на Байерн да подобри популярността си в САЩ - пазар, който английските клубове от години разработват. Клубът откри офис в Манхатън и пусна американска версия на интернет страницата си.

Байерн замина за САЩ без част от националите на германския национален отбор, които все още си почиват след световното първенство. Сред тях са Мануел Нойер, Томас Мюлер и Марио Гьотце.

Съставът на Байерн: Щарке, Мартинес (Салахи - 89'), Рафиня, Алаба, Хойберг, Гаудино, Роде (Бадщубер - 53'), Бернат, Рибери (Контенто - 84'), Писаро (Шакири - 57'), Левандовски (Лукас Шол);