Петричев: Аз сякаш исках този мач да си го завършим 11 на 11

Петричев: Аз сякаш исках този мач да си го завършим 11 на 11

„Остана ми горчив вкус в устата, аз предпочитах да го нямаше този червен картон", призна изп. директор на Лудогорец

Изпълнителният директор на Лудогорец Ангел Петричев призна, че е искал двубоят за Суперкупата срещу Ботев, спечелен от разградчани с 3:1, да завърши с равен брой футболисти на терена. Пловдивчани трябваше да играят през цялото второто полувреме с човек по-малко, след като Александър Колев получи втори жълт картон, което значително повиши градусите на терена, а и по трибуните.
 
„Остана ми горчив вкус в устата, аз предпочитах да го нямаше този червен картон. Исках 11 на 11, тъй като ние сме Лудогорец, не се страхуваме от никого и можем всеки да победим. Но не трябва да се хвърля толкова голяма вина върху съдията. От моята позиция не успях да видя, предпочитам да не коментирам. Аз сякаш исках този мач да си го завършим 11 на 11”, коментира Петричев пред „Дарик”.  
 
Той добави, че настоящите играчи на Ботев са се трудили повече, отколкото онези от месец май във финала за купата.
 
„Ние уважаваме този турнир и дойдохме, за да спечелим купата и респективно требъла. Момчетата си го заслужиха, стараха се, станаха шампиони, взеха купата и сега суперкупата. Изказвам своите адмирации към Ботев. Трудиха се повече, отколкото техните батковци на финала за купата. Въпреки всички злини там, те разполагат с отбор. Желая им най-искрено успех. Надявам се Лудогорец да играе следващите мачове на по-високо ниво.”
 
Петричев оправдава поведението на футболистите на Лудогорец в първите минути.
 
„Видяхме слабости, надявам се треньорът да вземе мерки до мача със Стяуа. Лудогорец умее да играе на високо ниво в решаващите мачове. Днес имаше моменти на подценяване. В първите минути ми направи впечатление, че не се хвърлят с този хъс, с който сме ги наблюдавали.”
 

Защитникът Александър Александров е казал, че изпитва сериозни болки в кръста, съобщи Петричев. „Докторът ще каже какво е реалното му състояние. Да е жив и здрав докторът. Добре, че е доста сериозен специалист, дава максимума от себе си. Очевидно страдаме от доста сериозни контузии, трябва да анализираме причините", завърши клубният началник на разградчани.

Арда взима втори от Левски

Арда ще привлече 19-годишният защитник Виктор Любенов от Левски.

Операция отказала Димитър Илиев

Неуспешна операция е принудила Димитър Илиев да сложи край на кариерата си

 Самсунспор предприе крачка за Макун

Кристиан Макун продължава да сред имената, които се споменават в турската преса.

Bild: Нагелсман подава оставка

Юлиан Нагелсман е решил да подаде оставка от поста старши треньор националния отбор на Германия по футбол след разочароващото отпадане на Бундестима на 1/16-финалите на Мондиал 2026, съобщава "Билд"

Евертон подписа с бразилска агенция

Евертон Бала подписа с бразилска агенция, която ще се грижи за неговия имидж.

Рангник: Играхме срещу много силен съперник

Старши треньорът на националния отбор на Австрия по футбол Ралф Рангник заяви, че е разочарован от отпадането от Мондиал 2026, но и призна, че европейският първенец Испания е показал много добра игра в двубоя и определи иберийците като един от основните фаворити за трофея.