Волейболистите с престижен успех над Полша в Краков

В другата среща от турнира Русия размаза Китай с 3:0 гейма

Мъжкият национален отбор на България по волейбол победи Полша с 3:2 гейма (20:25, 25:23, 29:27, 24:26, 15:13) в среща от турнира Вагнер Къп в полския град Краков.

Победата на момчетата на треньора Пламен Константинов можеха да затворят мача още по-рано, но позволиха обрат в четвъртия гейм. Поляците пък имаха подкрепата на 10 000 зрители в залата.

Първата част беше доста оспорвана. Домакините поведоха още от самото начало, а "лъвовете" изравниха за първи път едва при 17:17, но поляците взеха гейма с 20:25.

Втората част също вървеше точка за точка, а в края се стигна до 23:22, когато опонентите ни допуснаха грешка от сервис, а Виктор Йосифов направи успешна атака, с което изравни геймовете.

Полша започна много мощно третия гейм и до второто прекъсване имаше солиден аванас от 5-6 точки. Българите обаче се вдигнаха и изравниха 19:19. Стигна се до ново равенство - 27:27, когато грешка на Новаковски и атака на Пенчев при четвъртата възможност доведоха до 2:1 гема за "лъвовете".

Момчетата на Пламен Константинов водеха през почти цялата четвърта част, но в края пропуснаха мачбол, направиха  две грешки и дадоха на домакините да спечелят с 26:24.

В тайбрека поляците поведоха с 11:7. От тук започна победния ход на българите. Пъвро Тодоров намали, след това Винярски от полския състав посрещна лошо начален удар на Скримов, а после Тодор Скримов прати топката в неподготвения Мика.

Стигна се до 12:12. Накрая Винярски подари още една точка на българите, а при 14:13 и добър сервис на Валентин Братоев донесоха победата с 3:2 гейма е за България.

В другата среща от турнира Русия размаза Китай с 3:0 гейма (26:24, 25:21, 25:17). Днес, 17 август, България среща руснаците от 18:30 ч. Полша пък играе с китайците.

ПОЛША - БЪЛГАРИЯ 2:3 (25:20, 23:25, 27:29, 26:24, 13:15)

ПОЛША: Михал Винярски, Фабиан Джизга, Карол Клос, Пьотър Новакавски, Михал Кубяк, Мариуш Влазли - Павал Заторски-либеро.
Старши-треньор: Стефан Антига.

БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков, Цветан Соколов, Мирослав Градинаров, Тодор Алексиев, Теодор Тодоров, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро.
Старши-треньор: Пламен Константинов.