Григор Димитров ще играе срещу Райън Харисън в първия кръг на US Open

Григор Димитров ще играе срещу Райън Харисън в първия кръг на US Open

Цветана Пиронкова среща италианката Карин Кнап

Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще играе срещу Райън Харисън (САЩ) в първия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис. 23-годишният Димитров е поставен под номер 7 в основната схема и ще се опита да се класира за втория кръг за първи път при четвъртото си участие на турнира от Големия шлем в Ню Йорк. Григор Димитров е в долната част в схемата и може да играе на четвъртфиналите срещу четирикратния шампион на откритото първенство на САЩ и номер 2 в схемата Роджър Федерер (Швейцария).  

Димитров и Харисън играха и на "Уимбълдън", като българинът спечели в Лондон по пътя към полуфинала със 7:6 (1), 6:3, 6:2. Това е и единственият двубой между двамата до момента. 

Цветана Пиронкова ще играе срещу италианката Карин Кнап в първия кръг на турнира от Големия шлем в Ню Йорк.

Янева и Енчева с победа при двойките срещу Южна Африка

3 от 3 за България в двубоя от “Били Джийн Кинг къп”

Бившият шампион Вавринка се сбогува и с “Мастърс”-а в Монте Карло

Себастиан Баес сломи легендарния швейцарец

Вики Томова се изкачи с 14 позиции в световната ранглиста

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова се изкачи с 14 позиции в световната ранглиста на УТА на сингъл при жените

"Фондация Григор Димитров" с турнир, които да прати деца в академията на Патрик Муратоглу

“Фондация Григор Димитров” съвместно с Тенис клуб Хасково 2015 организира турнир за подбор на две деца, които ще изпрати на тренировъчен лагер в Академията на Патрик Муратоглу през месец септември

Иван Иванов с голям скок в ранглистата и рекордно класиране

Световният шампион за юноши Иван Иванов направи огромен скок в световната ранглиста на АТР

България стартира срещу РЮА за “Били Джийн Кинг къп”

Надпреварата започва утре в Баня Лука