Чехлаул „пожела” късмет Стяуа за ШЛ с победа

Тимът на Константин Гълка отстъпи с 0:1

Стяуа претърпя домакинско поражение в румънското първенство преди двубоя реванш с Лудогорец за влизането в групите на Шампионската лига. Тимът на старши треньора Константин Гълка загуби от Чехлаул Пиатра с 0:1.

Гола за гостите отбеляза Александру Аким в началото на второто полувреме, а "стелистите" завършиха мача с двама човека по-малко, след като Лучиан Филип беше изгонен за втори жълт картон в 86-ата минута, а в добавеното време червен картон получи и голмайстора от първия мач с Лудогорец Александру Чипчиу.

Въпреки загубата Стяуа остава начело в класирането, но още утре първото място може да бъде окупирано от Петролул на Адриан Муту и Нджонго Присо. Тимът от Плоещ гостува на Университатя (Крайова) и при победа ще има с точка повече от шампионите.