Кузманов с четвърта титла в турнирите на ITF

Кузманов с четвърта титла в турнирите на ITF

Българинът Димитър Кузманов спечели титлата на турнира по тенис на твърди кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 10 хиляди долара

Българинът Димитър Кузманов спечели титлата на турнира по тенис на твърди кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 10 хиляди долара. Поставеният под номер 2 Кузманов разгроми на финала третия поставен Яник Янковиц (Франция) с 6:1, 6:1, след като не допусна нито един пробив в мача, а направи пет. 21-годишният пловдивчанин заработи 18 точки за световната ранглиста и 1440 долара. За Кузманов това е втора титла за сезона и общо четвърта в кариерата си турнирите на ITF.

 

Наша тенисистка печели турнир в академията на Надал

Мая Мичева спечели титлата на сингъл при момичетата на турнир до 14 години от трета категория на Тенис Европа в академията на Рафаел Надал в Манакор (Испания). 

Диа Евтимова със сериозен прогрес в световната ранглиста

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова отбеляза спад с една позиция в световната ранглиста на Женската тенис асоциация (УТА) и вече заема 132-ва позиция с 557 точки.

Григор Димитров има нов треньор

Това е Ксавие Малис, който в момента е на 45 години

Росица Денчева се класира за 1/4-финалите на турнира в Шарм Ел Шейх

Тя надделя над французойка в два сета

Юлия Стаматова с полуфинал в Турция

Българката с успешно представяне на двойки

Адриан Андреев и Диан Недев с победи в Турция

Двамата продължават към втори кръг в Анталия

Без промяна в ранглистата за Григор Димитров

Българинът остава на 44-а позиция

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат