„Драконите” влетяха в групите на Шампионска лига (ВИДЕО)

Порто би Лил с 2:0

Порто се класира за груповата фаза на Шампионската лига, след като победи у дома Лил с 2:0.

Португалският гранд бе спечелил с минималното 1:0 първия плейофен мач, игран във Франция, а във вторник вечер успя да реализира две безответни попадения и така да си осигури участие в най-престижния европейски клубен турнир.

Първото полувреме приключи при нулево реми, а в състава на „драконите” трябваше да бъде извършена и принудителна промяна, тъй като Алекс Сандро се контузи и мястото му бе заето от Диего Рейес.

Почти веднага след подновяването на играта обаче домакините нанесоха своя удар. В 49-ата минута лятната покупка Ясин Брахими вкара дебютното си попадение със синьо-белия екип, а в 69-ата голямата звезда Джаксън Мартинес сложи точка на спора с гол за 2:0.

Така Порто се класира за груповата фаза на Шампионска лига с общ резултат 3:0, докато за Лил остана участието в турнира Лига Европа.