Байер Леверкузен не остави шанс на Копенхаген и ще играе в Шампионска лига (ВИДЕО)

"Аспирините" разбиха датчаните с 4:0 на "Бай Арена" с 3 гола за половин час

Байер Леверкузен разгроми датския шампион Копенхаген с 4:0 у дома на реванша от плейофите за влизане в групите на Шампионска лига и влетя най-престижния турнир с общ резултат 7:2 .

Още в началото датачните направиха брутална грешка и кореецът Сон пресече пас пред наказателното поле, Кислинг само върна топката на пътя му и Хьон Мин Сон опъна мрежата в далечния долен ъгъл за 1:0.

В 7-ата минута домакините вече бяха решили всичко. Дошлият от Хамбургер Хакан Калханоглу стреля от пряк свободен удар, топката се чукна в тялото на стоящия в стената Туту, заблуди вратаря и спокойно мина голллинията точно през центъра за 2:0.

След бърза контра Аванкваа спъна Кислинг и последва дузпа. Нападателят хладнокръвно я реализира в долния десен ъгъл – 3:0 за 31 минути.

До края „аспирините” свалиха темпото и си играеха на котка и мишка със своя опонент.

В средата на втората част Гонсало Кастро бързо копна от фаул на центъра към Кислинг, който с едно докосване овладя, а с второто пусна покрай вратаря Андерсен за крайното 4:0 и Байер ще играе в групите на Шампионска лига, а Копенхаген отива в Лига Европа.