Кобрата: Кличко изобщо не е контузен

Кобрата: Кличко изобщо не е контузен

"За съжаление има много хора, които не вярват в мен, не вярват в българското. И за съжаление повечето са българи"

Кубрат Пулев директно заяви, че не вярва в нито дума казана от Владимир Кличко и смята отлагането на мача между двамата за световната титла в тежка категория за поредния блъф на украинеца. Големият сблъсък трябваше да се състои на 6 септември в Хамбург, но вместо това бе изместен за 15 номеври.

„Малко неочаквано се случи това, за мен лично супер неочаквано, Бях концентриран максимално изцяло върху мача. Не съм мислил за отмяна на мача и за мен беше изненада. Чувах подобни неща, но не вярвах. Не исках да се разсейвам”, започна Пулев, а после обясни, че такова отлагане от два месеца само показва, че контузията на Кличко не е нито лека, нито тежка, а по-скоро несъществуваща.

„Естествено, че това е преднамерен ход. Не знам какво има да го коментираме това. Възможно е да се контузи, но който и спортист да питате ще ви каже, че ако контузията е лека, има супер съвременна медицина, той има голям ресурс, лекари, може да се оправи. Ако контузията е сериозна, за два месеца няма да мине. Това са пълни глупости, което в момента дискутираме, защото за мен лично той изобщо не е контузен”.

„Не ме интересува сватбата му, това са глупости. Мен не ме интересуват сватби, бебета, деца, мен ме интересува световната титла. Вече две години той отбягва мача и това показва, че не желае да играе. Не е точна думата страх, но не е в негов интерес да се бие. Не може да се каже на 100%, че той ще загуби, а има огромна вероятност да загуби. При тях рискове не се поемат, а аз съм повече от риск – аз съм сериозна заплаха”.

Пред „Нова телевизия” Кобрата изрази съжаление, че много българи не вярват в успеха му срещу световния шампион.

„За съжаление има много хора, които не вярват в мен, не вярват в българското. И за съжаление повечето са българи. Крайно време е да повярваме, че ние сме силни”.

Отлагането на двубоя за 15 ноември само дава допълнителна мотивация и време за подготовка на българската звезда.

„Ще ми се наруши почивката, а не подготовката. Подготовката просто ще се удължи и даже мисля, че ще се подготвя още по-добре. Това само ме мотивира, аз си гоня моята линия и моята цел”.
Мани Пакиао: Имам планирани няколко битки за догодина

Пакиао има рекорд от 62 победи

Адвокат е сумист на годината за 2025-а

Българската федерация по сумо отличи най-успелите си състезатели

Теодор Христов взе сладък реванш и на финал на Glory

Българинът надделя над шампиона до 77 килограма Чико Кваси

Таекуондо празник в Самоков

Традиционният турнир по таекуондо за Купата на корейския посланик се проведе в модерната спортна зала „СамЕлион“ в Самоков, а надпреварата бе открита лично от Н.Пр. Донг-бе Ким, както и от председателя на БФТаекуондо Слави Бинев.

Чисора: Пулев печелеше, после беше ужасно

Ерик Чисора не скри огорчението си след нокаута, с който Мурат Гасиев победи Кубрат Пулев снощи в Дубай.

Наш талант в битка за медал от Европейското по бокс до 17 г.

Още двама наши таланти имат шанс да вземат отличия

Нокаутиралият Кобрата: Този удар беше трениран

Мурат Гасиев спечели регулярната световна титла в Дубай

Кобрата: Един удар може да реши всичко (ВИДЕО)

“До момента на удара игра като професор”, допълни брат му Тервел Пулев

Кубрат Пулев загуби титлата си от Мурат Гасиев (ВИДЕО)

Руснакът нокаутира Кобрата в шестия рунд