Вероника Кембъл-Браун спечели на 100 метра в Цюрих след фотофиниш

Трикратната олимпийска шампионка Вероника Кембъл-Браун от Ямайка спечели бягането на 100 метра при жените на финала на Диамантената лига по лека атлетика в Цюрих.

Кембъл-Браун финишира първа за 11,04 секунди след фотофиниш и заслужи диаманта в дисциплината и чек за 40 000 долара.

Състезателката от Кот Д'Ивоар Мюриел Ахуре завърши със същото време - 11,04 и само няколко хилядни от секундата я лишиха от победа в Цюрих. Трета е Блесинг Окагбаре от Нигерия с 11,06.

В спринта на 100 метра при мъжете спечели Кемар Бейли-Койл от Ямайка с 9,96 секунди, следван от Майк Роджърс (САЩ) с 10,05 и Джеймс Дасаолу (Великобритания) с 10,06. На 200 метра при мъжете Алонсо Едуард от Панама спечели финалното бягане в Цюрих и заслужи диаманта в дисциплината, посочва БТА.

Едуард финишира първи за 19,95 секунди и остави след себе си Никел Ашмейд (Ямайка) с 20,01 и Рашийд Дуайър (Ямайка) с 20,21. Рускинята Мария Кучина спечели в сектора за скок на височина при жените с изравнен личен рекорд - 200 см.

Победата в Цюрих й гарантира диаманта и чек за 40 000 долара като краен победител през сезона в Диамантената лига в тази дисциплина. Другата претендентка за диаманта - Бланка Влашич от Хърватия, остана едва четвърта със 193 см.

Втора в Цюрих на скок на височина е Ана Шимич от Хърватия със 198 см, а трета - Рут Бейтия от Испания със 193 см. Найджъл Амос от Ботсвана триумфира на 800 метра при мъжете и спечели диаманта в конкуренцията на олимпийския шампион Дейвид Рудиша.

Амос спечели бягането в Цюрих с време 1:43,77 минути, а световният рекордьор Рудиша финишира трети с 1:43,96. Между тях на второ място се нареди Аянлех Сулейман от Джибути с 1:43,93 минути.

Световният шампион Лашон Мерит (САЩ) триумфира с диаманта на 400 метра при мъжете, след като спечели в Цюрих с 44,36 секунди. Мерит остави след себе си сънародника Джил Робърт (44,96) и Исаак Маквала от Ботсвана (45,03).

Олимпийският шампион Крисчън Тейлър спечели в сектора за троен скок с опит от 17,51 метра и победи европейския първенец Бенжамен Компаоре от Франция (17,45) и Уил Клейе (САЩ) - 17,39.