ЦСКА си върна върха с класика над Локомотив в Пловдив (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тони Силва, Серджио Буш и Жоан Фелипе се разписаха през втората част

ЦСКА се завърна на върха във временното класиране на „А” група, след като спечели с класическото 3:0 визитата си на Локомотив в Пловдив от седмия кръг.

„Червените” бяха изместени от първото място по-рано през деня и за момент бяха трети, тъй като Ботев (Пловдив) и Литекс постигнаха успехи, но момчетата на Стойчо Младенов показаха стабилна игра и взеха пълния комплект точки от гостуването си на „Лаута”.

Първото полувреме на стадион „Локомотив” бе не особено динамично, тъй като играта се водеше предимно в средата на терена, а двата отбора често извършваха нарушения.

В резултат на това главният рефер Вихрен Манев показа 5 жълти картона до почивката, а Еденилсон Бергонси получи травма и бе заменен принудително от Жоан Фелипе.

Най-чистото положение се откри пред гостите в 44-ата минута. Тогава Серджио Буш стреля с глава след центриране на Кукоч, но Йордан Господинов показа страхотен рефлекс и отрази с вещина.

След почивката обаче „червените” заиграха по-добре и успяха да открият резултата в 49-ата минута, когато резервата Жоан Фелипе центира, а след рикошет в главите на двама футболисти топката попадна у Тони Силва, който от воле я прати в близкия ъгъл и в мрежата на Йордан Господинов – 1:0.

Малко по-късно Локомотив можеше да изравни, след като Дани Кики намери отлично Молдованов в наказателното поле, ала централният бранител не можа да улучи вратата от близка дистанция.

ЦСКА удвои аванса си в 70-ата минута, когато Тони Силва центрира от пряк-свободен удар, а Серджио Буш се разписа с красив плонж за 2:0. Така румънецът вкара петото си попадение от началото на сезона и на практика предреши крайния изход от срещата.

Крайният резултат обаче бе оформен от появилият се като резерва Жоан Фелипе, който се разписа с плътен удар от границата на наказателното поле и така направи успеха на своите класически.

След победата ЦСКА отново е лидер в подреждането с 16 точки в своя актив, като вече има с 10 повече от Локомотив (Пловдив).