Литекс задълбочи кризата в Славия и заложи Радуканов на дузпата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Литекс задълбочи кризата в Славия и заложи Радуканов на дузпата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Косоко и автогол донесоха трети пореден успех на Литекс, "белите" вече с 4 поредни загуби на нула

Литекс задълбочи кризата в Славия и може би подписа оставката на Милен Радуканов след успех с 2:0 на стадиона в „Овча купел”. Косоко и автогол на Ристевски в последните секунди донесоха трета поредна победа на ловчанлии, а „белите” са в ужасяваща серия – 4-та поредна загуба, 4 мача поред без отбелязан гол и общо 6 мача без успех.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

С трите точки Литекс изравни ЦСКА на върха с по 13 точки преди мача на „червените” на „Лаута”. Славия остана в дъното с едва 5 и може да се окаже в зоната на изпадащите.


През първата част Славия продължи тенденцията да играе доста неубедително и не отправи нито един опасен удар към вратата на ловчанлии, което не зарадва малкото публика на стадиона в „Овча купел”.



Литекс също не показа нещо впечатляващо, но пък успя да се възползва от голяма грешка на „белите”, за да поведе.

Литекс имаше териториален превес в началните минути, а лошото начало на Славия бе допълнено от контузията на опитния Станислав Генчев, който получи разтежение в бедрото и на негово място се появи Димитър Георгиев.

Гостите поведоха с първото чисто положение в мача. Цветомир Панов вбеси Радуканов и публиката като се замота и загуби пред наказателното поле на Славия, младият Малинов изведе отлично Джордан, вратарят спаси първия удар, но Косоко от втори опит прати в празната врата.

Попадението вся лек смут в защитата на „белите”. Данило Асприля обаче първо се размина комично при опита си да стреля с всичка сила малко зад точката на дузпата, а после получи сам вдясно и си поведе твърде дълго.

До почивката Славия нямаше идея как да стигне до гол и едва в 45-ата минута имаше шанс да го стори. Крум Стоянов използва дълъг пас и спря отлично топката във въздуха, но завършващият удар го подведе и той прехвърли вратата.

След почивката отборът на Балъков опита да се прибере в своята половина и да чака на контри. Славия обаче не се откриваше чак толкова много и „оранжевите” решиха отново да поемат нещата в свои ръце и натиснаха.

Асприля развинти Ристевски с финтове отдясно, както стори с Веселин Минев миналата седмица в Ловеч, ала този път колумбиецът стреля сам и прати малко покрай далечната греда.

Славия рядко градеше добри атаки, а при една от малкото такива Ристевски бе изведен отляво при съмнително положение за засада, но тъкмо да застраши вратата и Пламен Гълъбов направи отличен шпагат.

Балъков пусна бързия Ваюши и унгарецът веднага се прояви като елегантно пусна за Джордан зад защитата, но Емил Петров внимаваше, излезе напред и изби в корнер опита на деветката за прехвърлящ удар.

След корнера стражът на домакините увисна и имаше късмет, че Илия Миланов на втора греда не успя с глава да насочи в очертанията на празната врата.

Славия пробваше повече на мускули да стигне до нещо опасно, а центриранията пред вратата по традиция бяха лесна плячка за Винисиус, който все пак се размина с две от тях, но Платини не успя да засече.

В последната минута на 4-те добавено Ваюши проби отляво и центрира, защитник в бяло насочи в напречната греда, а Ристевски си вкара автогол при опита да изчисти и Литекс спечели с 2:0. Веднага след гола Никола Попов свири и край на двубоя.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!




А ФГ 14/15

ПО   Отбор М П Р З Гола Г. ТО
1 -1 Ботев Пд 7 4 2 1 12:8 4 14
2 1 ЦСКА 6 4 1 1 14:4 10 13
3 -1 Литекс 7 4 1 2 13:7 6 13
4 0 Лудогорец 6 3 2 1 11:4 7 11
5 -1 Локо Сф 7 3 2 2 6:4 2 11
6 1 Берое 6 3 2 1 10:5 5 11
7 0 Левски 7 3 1 3 6:9 -3 10
8 0 Марек 7 2 1 4 4:14 -10 7
9 0 Локо Пд 6 1 3 2 5:10 -5 6
10 -1 Черно Море 7 1 2 4 5:8 -3 5
11 1 Славия 7 1 2 4 7:11 -4 5
12 0 Хасково 7 1 1 5 4:13 -9 4
Шиняшики: Понякога вкарваш и такива голове

Бразилецът отбеляза страхотен гол във вратата на Черно море

Илиан Илиев: В Черно море винаги сме максималисти

„Влязохме по-добре в мача, на този терен, можем да кажем, че днес той ни попречи, а срещу ЦСКА ни помогна.“

УЕФА промотира Гидженов в ранглистата на съдиите

България ще има двама съдии в Категория 1 на ранглистата на ФИФА за 2026-а година, след като днес стана ясно, че Радослав Гидженов се изкачва  от втората категория.

Тунчев: Завършихме годината както трябва и както подобава на Арда

„Успяхме да завършим годината добре, с победи срещу водещите отбори.“

Арда на четвъртфинал за Купата след класика на "Тича"(ВИДЕО)

Черно море отпадна от турнира

Ас на Левски претърпя операция

Алдаир претърпя успешна медицинска интервенция

УЕФА отново насочи прожекторите към Кирил Десподов

След лудия трилър и зрелищното 3:3 между Лудогорец и ПАОК в Разград

НА ЖИВО: Черно море – Арда 0:3

Гледайте и следете тук осминафинала за Купата на България…

Драгомир Драганов ще отговаря за ВАР-системата на два мача в Кипър

Варненецът най-напред ще бъде главен ВАР-арбитър в градското дерби на Лимасол