Локо (София) удари Марек на "Бончук"

Антон Велков не успя да запише първа победа срещу родния си клуб

Антон Велков не успя да запише първа победа срещу родния си клуб. Воденият от него Марек загуби домакинството си срещу Локомотив (София) с 0:1. Единственото попадение вкара Марко Ранджелович в 11-ата минута, докато Марек удари греда чрез резервата Еньо Кръстовчев през второто полувреме.

Победата е първа за „железничарите” като гости, докато дупничани вече нямат успех в трети пореден мач.

Марекчани започнаха по-добре и можеха да отрият резултата в първите секунди, но защитата на Локо се справи с Петър Тончев.

„Железничарите” се възползваха от първата си голова възможност и в 11-ата минута поведоха. Милен Василев сбърка една топка при изнасянето, след което извърши нарушение. От свободния удар последва добро центриране и Ранджелович забоде топката в мрежата с глава.

Тони Велков явно се ядоса и замени Василев в 37-ата минута, като на негово място се появи бившият играч на Левски Еньо Кръстовчев.

След леко игрово преимущество за гостите дойде почивката.

Точно преди изтичането на час игра Даниел Генов пропусна да удвои преднината на гостите, като стреля от малък ъгъл и Михайлов спаси.

Марек тръгна в атака, но добри прояви под рамката имаше повиканият в националния отбор вратар на Локо Божидар Митрев. Резервата Еньо Кръстовчев пък стреля в гредата в 69-ата минута.

Столичани останаха с човек по-малко в 76-ата минута, когато втори жълт картон получи Камен Хаджиев. Въпреки това, Генов имаше втора възможност, но стреля слабо. Михайлов се намеси още веднъж, когато трябваше да хваща топката от краката на Романов две минути преди края.

В класирането Локо измести Левски от 6-ото място със своите вече 11 точки. Марек падна до 9-ото място със своите 7 точки.