Новата ера в Милан започна - "росонерите" със страхотен старт на сезона след успех над Лацио (ВИДЕО)

Диего Лопес спаси дузпа в дебюта си за Милан, Жереми Менес дебютира с гол

Новата ера в Милан започна. Пипо Индзаги стартира периода си начело на "росонерите" с убедителна домакинска победа с 3:1 над Лацио в първия кръг от италианската Серия "А". Головете за Милан отбелязаха Кейсуке Хонда, Съли Мунтари и Жереми Менес се разписа от дузпа в дебюта си.

Почетното попадение за "орлите" бе дело на Алекс, който си отбеляза автогол. Диего Лопес пък ще запомни дебюта си за Милан, след като спаси дузпа, бита от Кандрева в добавеното време.

На трибуните, за да гледат дебюта на Индзаги начело на Милан в Серия "А", бяха двама от бившите му съотборници Паоло Малдини и Андрий Шевченко.

"Росонерите" откриха резултата още в седмата минута. Ел Шараауи проби мощно по лявото крило, пусна топката към спринтиращия в центъра Хонда, който с едно докосване прати топката в мрежата през краката на Бериша.

10-ина минути след началото на втората част Мунтари покачи на 2:0. Абате центрира отдясно успоредно на голлинията, Мунтари бе изпуснат от отбраната на Лацио и от границата на малкото наказателно поле остави Бериша безпомощен.

В 63-тата минута бе отсъдена и дузпа в полза на Милан. Де Фрай събори Менес в наказателното поле, а самият Менес превърна отсъдения 11-метров наказателен удар в гол.

Четири минути по-късно Лацио стигна до почетно попадение, след като Алекс си отбеляза нелеп автогол.

В 94-тата минута Абате фаулира Кандрева в наказателното поле и бе отсъдена дузпа в полза на Лацио. Кандрева се нагърби с отговорността да изпълнява, но Диего Лопес се разтегна максимално и спаси.

Така след разочароващия изминал сезон Милан излезе начело на временното класиране, а Лацио е в зоната на изпадащите.

В друг мач от Серия "А", игран от 19:00 часа, Аталанта и Верона не успяха да си отбележат гол.