Италия постигна вдъхновяваща победа над Франция

„Скуадрата” обърна „петлите”, след като губеше с 0:2 гейма

Националните отбори на Франция и Италия предложиха истинско зрелище в двубоя от група D на световното първенство в Полша. „Скуадрата” постигна вдъхновяваща победа над „петлите”, въпреки че губеше с 0:2 гейма и стигна до пълен обрат 3:2 (20-25, 20-25, 25-23, 25-13, 15-12), като в тайбрека се наложи с 15:12 точки.

Иван Зайцевбе най-резултатен за Италия. Той реализира впечатляващите 25 точки, като заби и последната точка, за да увенчае успеха на своите. Най-резултатният играч обаче беше от страната на губещите – Антонин Рузе бе над всички в залата в Краков с 27 точки. Освен с мощните атаки, италианците играха много добре на блокада, което се оказа сред решаващите фактори за крайния успех. Те направиха 15 блока срещу 8 за съперника.

До този момент двата тима са се изправяли един срещу друг 63 пъти, седем от които на световно първенство. За последно Франция и Италия играха двубой през 2012 година, когато „петлите” печелят с 3:2 гейма.

Победата на Италия в Група D спаси тима да не направи анти-рекорд. „Скуадрата” бе на път да запише две загуби на старта на световно първенство за първи път от 1974 година насам.