Българите си осигуриха медали от световното първенство по тенис за журналисти

Българите си осигуриха медали от световното първенство по тенис за журналисти

Своите шансове имаме и при игрите на двойки

Медийния шампионат по тенис в Албена навлиза в решителната си фаза. В отделните възрастови групи нашите представители достигнаха до полуфиналите и по този начин си осигуриха медали.

При жените ще се срещнат шампионката на страната Десислава Кулелиева и Йоана Андреева, което означава че ще има наша преставителка на финал. От другата страна на схемата предстои оспорвано руско дерби между Балашова и Ерастова.

При мъжете в групата над 45 години Георги Дончев ще играе срещу поставения под номер едно унгарец Ласло Нон. В горната възрастова група отново имаме двама преставители. Тодор Попов ще срещне многократния шампион от Полша Андрей Карчевски, а Борислав Костурков ще играе срещу Владимир Аницинов от Македония.

Своите шансове имаме и при игрите на двойки, където наши представители ще срещнат някои от шампионите в досегашните шампионати.

Срещите утре – 5 септември, са с  начален час 9.30, а входът е свободен.
Сабаленка: Искам да се напия до козирката

Арина Сабаленка не успя да скрие разочарованието си след отпадането на осминафиналите на Уимбълдън, където загуби от японката Наоми Осака в два сета

Гришо излиза за осминафинала на Уимбълдън в удобен час

Българинът отново ще играе на централния корт

Сериозен провал за Сабаленка и на Уимбълдън (ВИДЕО)

Световната номер остава без “мейджър” титла през годината и след третата надпревара от Големия шлем

Джокович е четвъртфиналист на "Уимбълдън" за девети пореден път (ВИДЕО)

Ноле се наложи над руснака Роман Сафиулин

Иван Иванов получи наградата за световен шампион по тенис за юноши за 2025 година

На официална церемония в Лондон

Григор: От най-тежкия удар до нов живот на свещената трева на Уимбълдън

На 35 години българинът показа характер, който не сме виждали често от него