Чудесен гол на Неймар донесе успешен повторен дебют на Дунга (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бразилия надви 10-те от Колумбия с 1:0 в Маями след отличен пряк свободен удар на носещия за първи път капитанската лента Неймар

Повторният престой на Дунга като селекционер на Бразилия започна с минимална победа над Колумбия в контрола. Носещият за първи път капитанската лента Неймар донесе успеха с 1:0 над 10-те от „Лос Кафетерос” с блестящ гол от пряк свободен удар на „Сън Лайф” в Маями, Флорида.

Проверката беше повторение на 1/4 –финала от Световното първенство в Бразилия, а звездата на колумбийците Хуан Куадрадо си изкара червен картон и остави своите с човек по-малко цели 41 минути.

След загубите с 1:7 от Германия и 0:3 от Холандия в малкия финал на Мондиала, наследникът на Луис Фелипе Сколари прекъсна лошата серия в дебюта си. Напрежението между съперниците беше голямо, защото именно на мача с Колумбия на световното Хуан Сунига контузи тежко гърба на Неймар и го извади от турнира.

Гол на Бразилия бе отменен за засада в 24-ата минута, а в 32-ата Селесао тръгнаха на контра четирима срещу само двама бранители, Вилиян пусна за своя съотборник в Челси Оскар, който прати покрай вратата от чиста позиция.

Пред другата врата Сунига прати снаряд малко над целта с шут извън наказателното поле. Куадрадо накара вратаря Джеферсон да спасява в 41-ата минута.

4 минути след паузата Хуан Куадрадо беше леко пресилено изгонен с втори жълт картон за наглед безобиден фаул срещу Неймар и страстите се разгорещиха до краен предел пред над 73 000 зрители в Маями.

Кариоките натиснаха с човек повече и Оскар даде с петичка за Диего Тардели, чийто удар беше отбит в корнер.

Колумбия се бранеше храбро до 83-ата минута, когато Неймар ги направи безпомощни. Бразилия получи спорен пряк свободен удар за игра с ръка, а суперзвездата на Барселона прецизно завъртя над стената в горния ъгъл на Оспина до гредата за 1:0.

В последните минути влезлият като смяна Радамел Фалкао, който вече е играч на Манчестър Юнайтед, пропусна златен шанс и стреля над напречната греда.

След месец Бразилия ще играе контрола с големия южноамерикански противник Аржентина.

В Иран: Връщат забраната за жени на стадионите

Карлос Тевес приет по спешност в болница

Треньорът на Индепендиенте рязко се е почувствал зле

Суперкласико: Бока обърна Ривър до 3:2 (ВИДЕО)

Лудо дерби, VAR и пълен стадион в четвъртфинал за Купата

В САЩ: Меси с 2 гола и асистенция, Интер бие с 3:1 (ВИДЕО)

РБ Залцбург изненадващо влезе в отбрания лист

Ал Хилал най-накрая загуби след 34 поредни победи (ВИДЕО)

Те загубиха с 2:4 от Ал Аинв първия полуфинален мач в азиатската Шампионска лига

На 58 години: Ромарио се върна във футбола