Рак покоси легенда в щангите

Рак покоси легенда в щангите

За лечението на Нораир Нурикян в чужбина са нужни около $150 000, открита е сметка за събиране на средства

Двукратният олимпийски шампион по вдигане на тежести от Мюнхен 1972 и Монреал 1976 Нораир Нурикян е заболял от рак на белия дроб. За лечението му в чужбина са необходими около $150 000.

За набирането им е открита сметка на неговото име към Централна кооперативна банка АД, клон „Химимпорт”, IBAN BG64 CECB 9790 40F3 5730 00.

Нурикян е единственият български щангист, който е с два златни медала от Олимпиади. В момента той е шеф на Българския спортен тотализатор. Близките му призовават арменската общественост в България за подкрепа за пълното му възстановяване. Също така от федерацията призоваха всички клубове за набирането на тази сума, която ще осигури лечението на легендарния щангист.
Шефката на МОК обяви, че може да овладее Тръмп

Президентът на Международния олимпийски комитет (МОК) Кърсти Ковънтри заяви днес, че олимпийските спорове могат да бъдат разгледани по ускорена процедура на фона на опасенията от политическа намеса по време на Олимпийските игри през 2028-а година в Лос Анджелис. 

Иван Пашов и „Съвет за спортно развитие – Пловдив“  организират спортен празник за хора с увреждания

Събитието се провежда съвместно с регионалната структура на „Съюз на инвалидите в България“

Мексиканецът Исак дел Торо спечели втория етап от колоездачната Обиколка на Франция (ВИДЕО)

Вингегор остава начело в генералното класиране

Наше момиче със сребро от международен турнир по бадминтон

Христомира Поповска спечели сребърен медал на единично жени на международния турнир по бадминтон от "Future Series" във френския град Песак.

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала