Заминаваме със седем състезатели на СП по спортна гимнастика в Китай

Заминаваме със седем състезатели на СП по спортна гимнастика в Китай

"Подготовката върви нормално, всички състезатели са здрави", коментира президентът на БФГимнастика Красимир Дунев

България ще участва със седем състезатели на световното първенство по спортна гимнастика за мъже и жени, което ще се проведе от 3-и до 12-и октомври в Наннин (Китай). При мъжете ще стартират Христос Маринов, Йордан Александров, Димитър Димитров, Мартин Ангелов, Александър Батинков и Илия Туджаров, а при жените - Ралица Милева. Българският отбор ще пътува за Китай на 26-и септември.

"Подготовката върви нормално. Всички състезатели са здрави. Йордан Александров ще пристигне в Китай директно от САЩ, където живее и тренира. Нашата цел е топ 24 в отборното класиране, защото това ни дава право на световното догодина отново да бъдем с пълен отбор. Шампионатът е първа квалификация за олимпийските игри в Рио де Жанейро през 2016-а година", коментира за БТА президентът на БФГимнастика Красимир Дунев.

В 45-о световно първенство по спортна гимнастика са заявили участие повече от 600 състезатели от 74 държави. Според регламента състезанието ще включва 14 финала - отборно мъже и жени, многобой мъже и жени и финали на отделните уреди (6 при мъжете и 4 при жените).

Огромно признание за Невяна Владинова

Невяна Владинова бе избрана единодушно за Президент на Комисията на атлетите към Световната гимнастика и официално става част от Изпълнителния комитет на организацията - позиция с огромна отговорност и признание за авторитета, опита и доверието, което тя заслужено получава на международно ниво.

Шефът на Европейската стрелба е в Бургас за шампионата на континента

Президентът на Европейската конфедерация по стрелба Александър Ратнер е в Бургас за Европейското първенство.

Сиатъл Сийхоукс сломи Ню Инглънд Петриейтс на Супербоул!

Защитата изигра ключова роля в сблъсъка

Левски спечели турнир по художествена гимнастика в Япония

Състезателките на Левски спечелиха титлата в индивидуалната отборна надпревара на турнира по художествена гимнастика "Sanix Open" в Япония.

Скръбна вест! Напусна ни треньорът на хандбалните национали

Илиян Василев е първият български хандбалист, играл във френския елит

Още два медала за България от  Европейското по спортна стрелба в Бургас

Отборът ни приключи състезанията до 16 и до 18 години с 5 отличия