Аполон (Лимасол) оглави група „А” след мъчен успех над Цюрих (ВИДЕО)

Борусия (Мьонхенгладбах) и Виляреал не излъчиха победител в Германия

Кипърският Аполон (Лимасол) спечели домакинството си срещу швейцарския Цюрих в първия мач за двата отбора от тазгодишното издание на Лига Европа.

Срещата от група „А” на турнира приключи при резултат 3:2, макар че отборът от острова на Афродита пропиля преднина от две безответни попадения.

Гръцкият нападател Фотиос Папулис изведе Аполон напред още в деветата минута, а пет преди паузата испанецът Маркос Гуйон направи резултата 2:0. Така домакините взеха комфортен аванс преди почивката, ала след нея Цюрих взе нещата в свои ръце и стигна до частичен обрат за по-малко от пет минути. Още в 50-ата Ави Рикан намали преднината на домакините, а в 53-ата лятното попълнение Япи Япо възстанови статуквото с дебютното си попадение за своя нов клуб.

Това изнерви играчите на кипърския отбор и в 81-ата минута голмайсторът Гуйон бе изгонен заради втори жълт картон. Въпреки това обаче домакините взеха своето с автогол на Фелипе Кошч, паднал три минути преди да изтекат редовните 90. В самия край на мача пък численото равенство на терена бе възстановено, тъй като Ясин Чикауи също бе изгонен с втори жълт картон.

Така Аполон оглави група „А”, тъй като срещата между сочените за фаворити състави на Борусия (Мьонхенгладбах) и Виляреал не излъчиха победител в Германия. Срещата приключи при резултат 1:1, като и в нея домакините взеха аванс преди паузата, чрез Патрик Херман (’21). „Жълтата подводница” обаче си заработи точката след попадение на Икечукво Уче в 68-ата минута.

Олимпиакос пак би Астън Вила и е на финал (ВИДЕО)

Гърците ще спорят с Фиорентина за трофея, отстраниха последния английски тим в Европа

Невиждано: Аталанта на финал в Европа (ВИДЕО)