Байерн на косъм от загуба срещу изпадналия в дълбока криза Хамбургер (ВИДЕО)

Шалке се пребори за точка от 0:2 и завърши с 9 души срещу Айнтрахт (Ф)

Байерн Мюнхен не можа да победи изпадналия в дълбока криза Хамбургер след нулево реми на „Имтех Арена” в 4-ия кръг на Бундеслигата. Байерн изобщо не приличаше на себе си и Хамбургер повече заслужаваше успеха.

Северняците бяха 11 мача поред без успех и се надяваха нещо да се промени при новия треньор Йозеф Цинбауер. Той е техният 11-ти наставник за последните 7 години.

Хамбургер надигра шампиона през първата част, а Байерн допускаше голямо количество брак при пасовете, нещо твърде нехарактерно за отбор на Пеп Гуардиола. Испанецът беше направил доста промени в състава след инфарктния успех над Манчестър Сити в Шампионска лига и това се отрази зле на баварците.

Първата опасна атака на Байерн дойде чак в 19-ата минута, но Клаудио Писаро не успя да засече добре центрирането на Рафиня при една от редките възможности за перуанския ветеран да играе като титуляр.

Гуардиола виждаше, че нещата не вървят и смени схемата на нещо като 3-4-3 още след половин час игра, но и това не доведе до осезаемо подобрение.

В началото на втората част Николай Мюлер надскочи Нойер и Боатенг, цялата публика на „Имтех Арена” беше готова да скочи на крака, но топката бавно премина на сантиметри покрай далечната греда в аут.

Нойер се прояви за пореден път като либеро малко по-късно, а Филип Лам накара другия страж – Дробни, да прави първо спасяване в мача.
Гуардиола извади Шакири и включи Левандовски в средата на втората част, която донесе леко подобрение в играта на гостите.

Джуру направи ключова намеса и изби шут на Томас Мюлер, а завърналият се в Бундеслигата Люис Холтби пропусна да донесе трите точки на Хамбургер в края.

Шалке и Айнтрахт Франкфурт направиха 2:2 в зрелищен мач с три червени картона в Гелзенкирхен.

Алекс Майер и Марко Рус дадоха шокиращ аванс от два гола на гостите до 24-ата минута.

Ерик Чупо-Мотинг намали на 1:2 от дузпа в 40-ата минута, а Дракслер изравни почти веднага след паузата след асистенция на Чупо-Мотинг.

После дойде време за нерви. Кевин-Принс Боатенг получи втори жълт картон след час игра, а Дракслер бе изгонен директно 19 минути преди края и Шалке остана с 9 души. 5 минути преди края Медойевич от Айнтрахт ги последва към душовете с третия червен картон в мача, но нови голове не паднаха и хиксът се запази.

Хофенхайм наказа Щутгарт с 2:0 на „Мерцедес Бенц Арена”.

Антони Модест изведе Хофе напред след пас на Руди в 15-ата минута, а в края Елионоси затвърди успеха на гостите с втори гол.

Аугсбург надигра Вердер с 4:2 у дома, а новакът Падерборн взе своето като домакин на Хановер и спечели с 2:0.

2:0 Стопелкамп ‘90+3
Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Виляреал и Реал Мадрид си вкараха осем гола в зрелищно реми (ВИДЕО)