Арсенал вкара 3 гола за 5 мин. на най-добрата защита в Англия

Уелбек и Йозил се отчетоха с по гол и асистенция, Нюкасъл се спаси в края, вижте всички резултати

След три последователни равенства в английската Висша лига Арсенал постигна успех, след като спечели с класическото 3:0 гостуването си на Астън Вила от петия кръг на Премиършип и така остана непобеден за първенство през сезона.

Наставникът на „топчиите” Арсен Венгер реши да постави Месут Йозил на неговата предпочитана позиция – зад нападателя, а германският национал му се отблагодари с гол и асистенция. Мениджърът на лондончани направи и друг интересен ход, след като първоначално обяви, че Алексис Санчес ще е в титулярния му състав, а после го остави на пейката.

Затова и мигновено се появиха слухове, че чилийският национал е контузен, но от Арсенал мигновено ги опровергаха официално.

Двубоят на „Вила Парк” започна добре за домакините, които търсеха своята трета поредна победа. Още във втората минута Андрес Вайман бе близо до гола, но Шчесни се намаеси решително. В средата на първото полувреме Кийрън Кларк трябваше да даде преднина на „винените”, но не вложи достатъчно сила в удара си с глава и полският страж на „артилеристите” отново спаси.

След това обаче гостите се развихриха и нанизаха в рамките на 5 минути 3 гола на най-добрата защита в Англия до момента.

Месут Йозил успя да открие резултата след отличен пас на Даниел Уелбек в 32-ата минута, а две по-късно ролите се размениха и халфът подаде към бившия нападател на Манчестър Юнайтед, за да може той да реализира дебютното си попадение с екипа на лондончани.
Крайният резултат бе оформен от Али Сисоко, който си вкара автогол в 36-ата минута, докато се опитваше да изпревари Алекс Окслейд-Чембърлейн след едно центриране на Кийрън Гибс.

Малко по-късно Арсенал имаше шанс и за четвърти гол, но Йозил не успя да улучи вратата. Така завърши първото полувреме, а през второто нови попадения не паднаха и гостите си тръгнаха с трите точки. Те вече имат девет в своя актив и изостават с една от Астън Вила.

В друг мач от кръга Нюкасъл постигна частичен обрат при домакинството си срещу Хъл Сити, след като навакса пасив от две попадения.

Преди и по време на мача феновете на „свраките” искаха оставката на треньора Алън Пардю, чиято смяна Папис Сисе обаче се оказа решителна, тъй като нападателят вкара два пъти и така подели точките.

Ето и всички резултати от петия кръг на Висшата лига:

К.П.Р. – Стоук Сити 2:2
Астън Вила – Арсенал 0:3
Бърнли – Съндърланд 0:0
Нюкасъл – Хъл Сити 2:2
Суонзи – Саутхемптън 0:1

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място с класически успех (ВИДЕО)