Спортист №1 на България до 18 години:

23 септември 2014 17:55 Добромир Бонев

Левски повтори 7:1 точно 20 години след славния разгром над ЦСКА (ВИДЕО+СНИМКИ)

Официален сайт на Левски
Левски разгроми Спартак (Варна) с лекота със 7:1 като гост в 1/16-финалите за Купата на България и по този начин ознаменува 20-годишнината от славната победа със 7:1 над ЦСКА през 1994 година. Георги Иванов заложи на изцяло резервен състав, но „соколите”, които бяха пред закриване преди началото на сезона, нямаха никакви съпротивителни сили на мокрия терен във Варна. Божидар Краев вкара хеттрик в първия си мач като титуляр за Левски, който игра с юбилейния си екип в червено и жълто, а по едно попадение добавиха капитанът днес Мирослав Иванов, Радослав Цонев и резервите Владислав Мисяк и Валери Домовчийски. В добавеното време резервата Диян Стоянов вкара почетния гол за Спартак.

Левски вкара 7 гола за първи път този сезон, като така отбеляза 20 години от славната победа със 7:1 над ЦСКА с нов официален мач със 7 попадения. Божидар Краев се разписа за първи път за мъжкия отбор на Левски, а Миро Иванов, Ради Цонев и Мисяк вкараха за първи път този сезон.

Калният терен и студеното време създаваха предпоставки за проблеми пред „сините”, но домакините просто не бяха на нужното ниво, за да се противопоставят на елитния съперник.

В началните минути Прохазка бе ритнат лошо, а Миро Иванов също имаше проблеми с тежкия терен. Веднага щом Левски привикна към условията дойдоха и головете.

Прохазка хитро чукна покрай съперник и го надбяга отдясно, а после центрира към центъра, където капитанът днес Мирослав Иванов беше оставен сам и въпреки че топката му дойде на неудобна височина той леко наклони глава и вкара отблизо в левия ъгъл за 1:0.

Стефан Велев получи първия картон в мача за задържане на съперник с ръце в центъра. Божидар Краев беше много активен в хода на целия мач и в 24-ата минута овладя в наказателното поле след хвърляне на тъч, заложи топката леко назад за Радослав Цонев и юношеският национал намери близкия долен десен ъгъл – 2:0.

След половин час игра Божидар Краев пусна меко центриране за Стефан Велев, който от 5-6 метра прати над целта.

Пълният превес на Левски продължи и резултатът стана класически 5 минути преди почивката. Мики Орачев се разходи като на парад с топка в крака и проби отляво към центъра, пусна вдясно за свободния Краев, който се нагласи и с нисък шут оплете в долния десен ъгъл от границата на наказателното поле.

Златко Янков направи двойна смяна на почивката, но това не доведе до осезаемо подобрение в играта на варненци. Левски имаше нужда от 8 минути след паузата, за да вкара 4-ия си гол.

Антон Огнянов се измъкна отляво и центрира по земя, Аниете се размина и не успя да засече със шпагат, но на задната греда Краев прати в опразнената врата за 4:0.

След час игра Мики Орачев се включи добре в атака след двойно подаване и стреля, вратарят Димитров изби, а Домовчийски му отне от ръцете и вкара, но голът бе отменен за нарушение на Домо.

Веднага след това Галин Ташев сбърка елементарно в защита, Станимир Димитров му отне и стреля, а Наумовски изби в напречната греда. Това беше и най-доброто положение за „соколите” в мача.

Домакините играеха кошмарно в защита и в 73-ата минута Филип Димитров изби с една ръка остър пас на резервата Крумов, но прати право на крака на Мисяк, който също влезе от пейката, и той се разписа за 5:0.

Само 3 минути по-късно Мики Орачев пак мина безпроблемно през защитата вляво и върна в центъра за Домовчийски, който леко по земя плъзна в далечния долен ъгъл – 6:0.

До края Божидар Краев успя да оформи своя хеттрик след асистенция на Огнянов, а резервата Диян Стоянов вкара почетен гол за Спартак в добавеното време и фиксира любимия резултат на „сините” фенове – 7:1.

Събития

90+2' Край на мача Край на мача! Спартак (Вн) - Левски 1:7!
90+2' Гол ГОООЛ ЗА СПАРТАК! Радулович намери Диян Стоянов в центъра и резервата простреля Наумовски за 7:1!
90' Две минути продължение на мача.
89' Гол ХЕТТРИК!!! Огнянов пак остана сам отляво и пусна за Божидар Краев, който с левия крак леко насочи към долния десен ъгъл за 7:0! Хеттрик за дебютанта сред титулярите Божидар Краев!
88' Удар Антон Огнянов шутира много високо от около 23-24 метра.
87' Мачът се доиграва, Спартак се стреми да вкара поне почетен гол.
81' Удар Ради Цонев стреля отдалеч, рикошет в крака на Домовчийски и вратарят няма проблеми.
81' Ташев върна лошо назад за Наумовски, който тръгна на спринт, за да изчисти пред съперник.
76' Гол ОТЛИЧЕН 6! Мики Орачев сам подмина трима отляво и пусна за Домовчийски, който по земя плъзна в далечния ъгъл за 6:0!
73' Гол ПЕТИ ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Пламен Крумов центрира прострелно по земя, Филип Димитров протегна ръка, но само поднесе топката на крака на Мисяк, който го разстреля с добавката за 5:0!
70' 20 минути до края. Левски свали значително оборотите и единственият въпрос е колко гола ще вкара до края.
69' Смяна за състезател влизащ в игра Скандалният Орлин Орлинов в игра за варненци.
69' Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за Спартак - Събков излиза.
64' Смяна за състезател влизащ в игра Владислав Мисяк ще играе до края.
64' Смяна за състезател излизащ от игра Капитанът Миро Иванов напуска терена.
61' Греда ГРЕДА ЗА СПАРТАК! Галин Ташев направи голяма грешка, Станимир Димитров му отне и стреля отдясно, Наумовски изби в напречната греда!
60' Bнимание Отменен гол! Мики Орачев осъществи добро двойно и стреля през центъра, Филип Димитров изби, Домо му взе от ръцете и вкара, но е направил нарушение!
59' Смяна за състезател влизащ в игра Вместо него в игра Пламен Крумов.
59' Смяна за състезател излизащ от игра Роман Прохазка също ще получи повече време за почивка.
58' Смяна за състезател влизащ в игра Валери Домовчийски засилва атаката.
58' Смяна за състезател излизащ от игра Двойна смяна за Левски - Антонио Аниете е заменен.
57' Bнимание Ради Цонев достави ново добро центриране от ъглов удар, Стефан Велев с глава прати право в центъра на вратата и стражът Димитров съумя да избие.
53' Гол ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Огнянов се измъкна отляво и пусна по земя, Аниете не успя да засече със шпагат, но Божидар Краев на втора греда праща в празната мрежа - 4:0!
52' Засада Радулович опита да намери Чипев зад защитата на Левски, има засада.
49' Удар Никола Радулович получи вдясно, но вместо да достави опасно центриране ритна далеч в аут.
46' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Ст. Димитров.
46' Смяна за състезател излизащ от игра Никола Яначков също напуска.
46' На негово място Диян Стоянов.
46' Смяна за състезател излизащ от игра Пламен Иванов е заменен.
46' Удар Прохазка центрира, Антон Огнянов не успя да засече добре, аут.
46' Две смени прави Златко Янков на почивката.
46' Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+1' Край на мача Край на първата част! Спартак (Варна) - Левски 0:3!
45+1' Центриране Миро Иванов прати коварно пред вратата от нов пряк свободен удар, топката тупна, но Димитров внимава и лови.
45' Удар Пряк свободен удар на отлична позиция за Левски, Аниете стреля право в стената.
44' Центриране Пламен Иванов центрира балонно отдясно и Наумовски поне получи възможност да скочи и да лови, след като цяло първо полувреме скача пред вратата, за да не му е студено от бездействие.
40' Гол КЛАСИКА!!! Мики Орачев се разходи отляво без никой да му пречи, Краев получи пас вдясно, нагласи се и насочи в долния десен ъгъл от границата на наказателното поле - 3:0!
35' Засада Божидар Краев остана в засада след пас на Аниете.
34' Удар Рейд на Аниете през центъра, ударът му е блокиран с тяло от защитник.
33' Центриране Аниете се справи добре по дясното крило и опита да намери Краев с пас по земя, бранител го превари и чисти.
31' Левски има пълен превес в мача до момента, а голмайсторите Миро Иванов и Радослав Цонев играят като титуляри за сефте този сезон.
30' Bнимание ПРОПУСК! Божидар Краев центрира меко отдясно, Стефан Велев прати над целта от 5-6 метра!
30' Удар Антон Огнянов отправя нов удар към вратата на Спартак, Филип Димитров избива!
26' Центриране Ради Цонев центрира от корнер, защитата на Спартак се справи.
24' Гол ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ! След един тъч отдясно Краев овладя в наказателното поле и чукна леко назад за Радослав Цонев, който с кинжален удар намери близкия долен десен ъгъл - 2:0!
22' Удар Божидар Краев опита късмета си от дистанция, много неточно.
21' Спартак получава възможност да създаде нещо опасно от статично положение, изсипаната топка от Чипев не носи заплаха.
20' Божидар Краев търси топката и свободните пространства, но досега се отчете само с две нарушения в атака.
17' Хаотична игра с много грешки в центъра в последните няколко минути.
13' Жълт картон Стефан Велев задържа с ръце в центъра Никола Яначков и получава първия жълт картон в мача.
12' Удар Николай Чипев добре стреля над стената от пряк свободен удар, но точността му изневери, кълбото мина на около метър вляво.
8' Гол ГООООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Прохазка подмина съперник на десния фланг и центрира, а Мирослав Иванов се разписа в левия ъгъл след странен удар с глава!!! Топката бе на средна височина между кръста и главата и Деко леко се наведе, за да вкара.
7' Центриране Мокрият терен изигра лоша шега на бранител на Спартак, Антон Огнянов центрира отляво, но не намери свой съотборник.
6' Проблеми и за капитана на Левски Миро Иванов. Лошият терен и ужасното време предполагат не толкова лесен мач за "сините", които днес играят в юбилейната фланелка в червено и жълто.
4' Контузия или получаване на медицинска помощ Лошо влизане на Иванов в краката на Прихазка. Лекарска намеса и играта е временно спряна.
1' Топката върви трудно по тревата, на места има локви, които правят играта непредвидима.
1' Начало на мача Начало на мача!
0' Двата отбора вече са на терена. Левски е с напълно променен състав спрямо последния мач в А група срещу Хасково.
0' Огромни локви са се образували около терена, но домакините са се опитали да направят терена по-добър за игра.
0' Теренът във Варна е подгизнал след обилните дъждове в последните часове.