Ще успее ли България да завърши на първо място в групата си в Лига на нациите?

24 септември 2014 20:44

Лудогорец направи добър спаринг с Ботев (Враца) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Официален сайт на Лудогорец
С втория си отбор Лудогорец достигна лесно осминафиналите. На своя стадион разградчани разбиха 5:1 втородивизионния Ботев (Враца). По два гола вкараха Жуниор Кишада и Себастиан Ернандес. Дарко Савич пък си отбеляза автогол. Повод за размисъл на символичните гости даде Милан Борян, който бе разстрелян от Павел Петков за 1:3.

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев направи много промени в своя състав. Носителите на трофея започнаха защитата му вкъщи, след като се договориха с врачани да им отстъпят "Лудогорец Арена".

Дерменджиев даде почивка на голяма част от основните си футболисти, при които има натрупана умора. В състава се завърнаха Христо Златински, Теро Мантула, Фабио Ешпиньо, Шоко и Кишада, които получават много малко шансове напоследък. На вратата бе Милан Борян. В групата попаднаха още младоците от дублиращия тим - Олег Димитров, Венци Керчев, Денислав Александров и Тейнур Марем. Последният започна като титуляр. Денислав Александров пък се появи през второто полувреме и беше посрещнат с овации. Той отправи хубав фалцов удар в края, но не улучи далечния ъгъл.

Лудогорец установи контрол върху играта от самото начало, но поведе чак в 21-ата минута, когато Кишада завърши атака през центъра с диагонален удар в долния ъгъл от наказателното поле. Четири минути по-късно „гостите” удвоиха чрез Ернандес, но останаха съмнения за засада, като врачани вдигнаха отчаяно ръце. Лудогорец се оттегли на почивка с три гола аванс. Ернандес вкара втория си гол в мача, засичайки прострелно центриране отдясно на Мисиджан.

Ботев намали 10 минути след почивката, когато Павел Петков разстреля Милан Борян с шут под гредата. Но само две минути по-късно Лудогорец вкара четвърти гол. Необезпокояван, Дарко Савич си вкара автогол при ниско центриране на Вандерсон. Последният изтърва сам срещу вратаря малко по-късно. 5:1 направи Кишада с техничен удар над Митов.  До края Лудогорец пропусна една дузина положения, като Ешпиньо тресна и страничната греда при преодолян Митов.

Така Лудогорец започна успешно защитата на трофея си, макар и на своя стадион. Осминафиналите, които ще са в два мача, са в края на октомври и средата на декември.

20.Руслан Куанг
4.Христо Попадийн Жълт картон Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра

Събития

90+3' Край на мача КРАЙ НА МАЧА!!!
90+1' Греда Греда на Лудогорец! Ешпиньо шутира от 30 метра, Митов нямаше какво да направи, а за негово щастие топката срещна страничната греда
90' 3 минути добавено време
89' Удар Параболичен удар на Златински от свободен удар преминава опасно покрай вратата
83' Смяна за състезател влизащ в игра Александър Василев влиза
83' Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в състава на Лудогорец. Витиня излиза
83' Bнимание Денислав Александров излиза на стрелкова позиция в пеналта и шутира фалцово, търсейки далечния ъгъл, но не улучва. Все пак печели овации
81' Bнимание Два поредни пропуска правят домакините. Първо Митов спаси опит на разградчани, а после Ернандес шутира покрай вратата
79' Смяна за състезател излизащ от игра Цветомир Валериев излиза
79' Смяна за състезател влизащ в игра Последна смяна в състава на Ботев. Кирил Атанасов влиза
77' Смяна за състезател влизащ в игра Александър Димитров влиза
77' Смяна за състезател излизащ от игра Румен Рангелов излиза
74' Смяна за състезател влизащ в игра Роман Безяк влиза
74' Смяна за състезател излизащ от игра Вандерсон отстъпва мястото си
72' Смяна за състезател влизащ в игра Денислав Александров влиза
72' Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в състава на Лудогорец. Мисиджан излиза
71' Bнимание Христо Митов бърка фатално. Лудогорец е на път да вкара шести гол, но защитник избива на метър пред голлинията
69' Смяна за състезател излизащ от игра Попадийн е заменен принудително
69' Смяна за състезател влизащ в игра Светослав Ангелов влиза за Ботев
68' Гол ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 5:1!!! Шоко изведе Ешпиньо по въздуха, последният пусна на дузпата, откъдето Кишада с техничен удар прави 5:1
68' Контузия или получаване на медицинска помощ Христо Попадийн беше изнесен на носилка. Ботев временно е с човек по-малко
65' Bнимание Вандерсон беше изведен абсолютно сам срещу вратаря, но шутира право в Митов
64' Жълт картон Жълт картон за Христо Попадийн
57' Автогол ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 4:1!!! Вандерсон центрира ниско във вратарското поле, където Дарко Савич отклони в собствената си мрежа, въпреки че не беше притесняван от противников състезател
55' Гол ГОЛ ЗА БОТЕВ ВРАЦА - 1:3!!! Павел Петков разстреля Милан Борян с шут под гредата, който се оказа неспасяем за вратаря. Ударът бе от фронтална позиция пред наказателното поле
52' Контузия или получаване на медицинска помощ Мощен шут на Златински, Митов отново спасява. Преди това Кишада бе фаулиран и сега лежи на тревата
46' Начало на мача Начало на второто полувреме!
45' Край на мача Край на първото полувреме!
39' Гол ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 3:0!!! Мисиджан центрира прострелно отдясно във вратарското поле, където Ернандес засече в мрежата от непосредствена близост
36' Bнимание Кишада проби през центъра в пеналтерията, останал очи в очи с вратаря, но Митов успя да излезе навреме и да се хвърли в краката на бразилеца, за да предотврати трети гол в своята врата
32' Удар Коварен удар на Ешпиньо от фронтална позиция извън пеналта. Топката тупна пред вратаря Митов, който обаче успя да я избие
28' Удар Удар на средна височина отстрана на Шоко, Митов лови без особени проблеми този път
27' Удар Златински шутира мощно от свободен удар, Митов се хвърля и избива
25' Гол ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 2:0!!! Кишада заходи отдясно, Вандерсон отклони с глава към опразнената врата и пред голлинията Ернандес добута в мрежата. Символичните домакини вдигат ръце с претенции за засада
21' Гол ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!! Вандерсон пусна през центъра за Ернандес, който обработи топката спокойно в пеналта, пусна вдясно към Кишада, който от чиста позиция заби в долния ляв ъгъл
13' Удар Мисиджан фалцира топката от свободния удар, топката рикошира в тялото на Савич и излиза в корнер
11' Жълт картон Дарко Савич получава жълт картон за нарушение на границата на наказателното поле срещу Шоко
10' Центриране Кишада не успява да засече центриране от свободен удар от непосредствена близост, след като бе оставен непокрит
1' Начало на мача Начало на мача!