Дортмунд измъкна точка у дома от 0:2 срещу Щутгарт (ВИДЕО)

Обамеянг и Имобиле бележат за Борусия, а Кагава удари греда, всички останали мачове от Бундеслигата тази вечер завършиха с еднакъв резултат

Борусия (Дортмунд) губеше с два гола до 73-ата минута, но успя да измъкне точка у дома след 2:2 срещу Щутгарт в 5-ия кръг на Бундеслигата.
Борусия владееше повече топката, а Шутгарт дебнеше на контри. При една от тях Тимо Вернер накара Вайденфелер да спасява с коварен удар.

В 33-ата минута Лукаш Пишчек даде прехвърлящ пас зад защитата за Кагава, който овладя на гърди и от воле стреля над вратаря, но разтресе напречната греда.

Гроскройц също опита завършващ удар с десния крак, но Свен Улрайх спаси с лявата ръка.

Втората част започна перфектно за гостите от Щутгарт. Дортмунд не се справи с един корнер, Гентнер леко чукна и Дидави прониза Вайденфелер за 1:0.

Играчите на Клоп се мъчеха да пробият защитата на съперника, но всичките им атаки спираха някъде около границата на наказателното поле.

В 68-ата минута Шемлцер не можа да изчисти един дълъг пас, Вернер взе топката и подаде на Даниел Дидави, който без да се колебае вкара втория си гол и Щутгарт взе солиден аванс.

5 минути по-късно Борусия се върна в мача Обамеянг надбяга Швааб след пас на Пишчек, преодоля вратаря и намали на 2:1.

Натискът на Дортмунд се засили, но и грешките в защита на домакините продължиха. Завърналият се Хумелс допусна поредната, а Вайденфелер спаси изби шута на Гентнер, после Ибишевич от добавката не успя да намери целта.

„Жълто-черните” се добраха до точката 4 минути преди края, когато Шмелцер затрудни Улрайх от пряк свободен удар, а Чиро Имобиле бе на точното място и изравни – 2:2.

Всички останали 4 мача в Бундеслигата тази вечер завършиха при еднакъв резултат – 1:0 за домакина.

Така по три точки след един победен гол взеха Байер Леверкузен, Херта, Борусия М’Гладбах и Хановер.