Министър Раданова направи първа копка за издигането на паметник на Ген. Владимир Стойчев (СНИМКИ)

Министър Раданова направи първа копка за издигането на паметник на Ген. Владимир Стойчев (СНИМКИ)

На церемонията присъстваха още председателят на Българския олимпийски комитет Стефка Костадинова, редседател на Българския стрелкови съюз Мария Гроздева и др.

Служебният министър на младежта и спорта Евгения Раданова, председателят на Българския олимпийски комитет Стефка Костадинова, заместник-кметът на Столична община Тодор Чобанов, председателят на Съюза на ветераните от войните Иван Сечанов и 91 годишният рожденик-ветеран Тодор Анастасов направиха първа копка за поставяне на  бюст-паметник на Генерал Владимир Стойчев.

Идеята за изработката на паметника е на Съюза на българските ветерани от войните, подкрепена от Министерство на младежта и спорта, Столична община, Министерство на отбраната и Министерство на културата. Крайната цел е на 22 октомври пред централната фасада на Спортната палата да бъде открит постамент с бюста на Генерал Владимир Стойчев като почит към неговото дело.

На официалната церемония присъстваха още олимпийската шампионата и председател на Българския стрелкови съюз Мария Гроздева, рекордьорката лекоатлетка и председател на Съюза по аеробика Йорданка Благоева, директорът на Спортно училище „Генерал Владимир Стойчев” Васил Вутев и множество почетни ветерани от войните.

„За мен е изключителна чест като министър на младежта и спорта да направя първата копка на паметника на един достоен българин, какъвто е Генерал Владимир Стойчев. Основоположник на Върховния комитет за физкултура и спорт към Министерски съвет, 30 години управлява Българския олимпийски комитет, 35 години активен член на МОК. Всички го познаваме като “маестрото на висшата езда“. Щастлива съм, че инициативата на Съюза на ветераните от войните днес ще се увенчае с успех. Признателни сме за проекта на арх. Здравец Хайтов и на неговия брат Александър Хайтов, който изработи бюста”, каза министър Раданова пред развълнуваните ветерани.

Весела Лечева: Имахме трудности при подготовката за Олимпиадата

„Заради ограничения щаб на БОК“

ФИФА съобщи за рекорден брой трансфери през 2025 година

Числото представлява увеличение от 7% спрямо предходната година

Fibank предлага ексклузивна серия монети и кюлчета от злато и сребро, посветени на Годината на Коня

В унисон с най-актуалните нумизматични тенденции и двете монети – златната и сребърната – носят портрета на крал Чарлз III

Българският олимпийски комитет прие годишния си бюджет

Около 1,5 милиона евро е рамката, малко по-малко от миналата година

Весела Лечева: Смея да твърдя, че за първи път България ще има толкова силен отбор на Зимните олимпийски игри

"Българската делегация ще бъде от 20 представители", посочи председателят на БОК

Спортният тотализатор дава над 25 000 евро за спорт в Бургас

Българският спортен тотализатор ще предостави 25 564,59 евро (50 000 лв.) за организирането на спортни събития в Бургас през годината.