Завърши Гран При България 2014 по мотокрос в Сливен

Успешно завърши 8-ми кръг от Републиканския шампионат по мотокрос. В продължение на два дни 75 от най-добрите състезатели по мотоциклетизъм в България премериха сили в отделните класове.

Успешно завърши 8-ми кръг от Републиканския шампионат по мотокрос. В продължение на два дни 75 от най-добрите състезатели по мотоциклетизъм в България премериха сили в отделните класове. Зрителите имаха възможността да наблюдават оспорвани надпревари и за радост не станаха свидетели на нито един инцидент.

Времето също беше с участниците, като особено през днешния ден не валеше дъжд и слънцето огряваше мотополигон „Бършен“ край Сливен.
В клас МХ65 Кристиян Иванов /КТМ/ спечели и двата манша и добави нови 50 точки към актива си за генералното класиране. Втори се нареди Димитър Грозданов /КТМ/, а трети остана друг наш сънародник Ерай Хасан /КТМ/.

В клас МХ85 безспорният лидер Хакан Халми /КТМ/ триумфира, след като беше повече от убедителен  и в двата манша и затвърди мнението на специалистите, че го очаква добро бъдеще в мотокроса. Втори след Халми остана Момчил Иванов /КТМ/, а трети – Юлиян Георгиев /КТМ/.

Изключително оспорвана беше напредварата в клас МХ. Първият манш бе спечелен от Веселин Малинов /Ямаха/, а вторият от Юлиян Райчев /Кавазаки/. В крайното класиране в този клас с актив от 45 точки след двата манша, победител е Веселин Малинов /Ямаха/, втори – Мартин Тодоров /Сузуки/, а трети – Юлиян Райчев /Кавазаки/.

В клас МХ1 зрителите също станаха свидетели на оспорвано състезание. Въпреки проблемите, които имаше с мотора си, Николай Йовчев /Хонда/, успя да спечели надпреварата. В първия манш той остана на 2-ро място, след Тодор Тотев /Хонда/, а във втория Йовчев направи много силно каране и спечели манша и с актив от 47 точки, е победител в клас МХ1. Втори, трети и четвърти с по 40 точки са Денислав Ангелов /КТМ/, Калоян Илиев /Ямаха/ и Тодор Тотев /Хонда/. В крайното класиране при равен брой точки, определящ за подреждането, е вторият манш.

В клас МХ2 над всички за пореден път беше Майкъл Иванов /КТМ/, който повеждаше още от старта и в първия манш дори направи своебразен рекорд. Още в 3-тата обиколка Иванов успя да затвори с една такава свой съперник. Майкъл Иванов се намира в изключителна форма и напълно заслужено е лидер във временното класиране. Иванов демонстрира своята класа и на мотополигона край Сливен, а публиката го аплодираше през цялото време. След днешното състезание Майкъл добави нови 50 точки към актива си, втори се нареди Любомир Васев /Ямаха/, а трети – Георги Георгиев /Сузуки/.

За кръга отборен победител стана мото клуб „Панчо рейсинг тим“.

Следващият 9-ти кръг от Републиканския шампионат по мотокрос ще се проведе на 26 октомври на мотополигон „Хасково“.