Интернасионал би опашкар и се доближи на 6 точки от лидера Крузейро

Интернасионал би опашкар и се доближи на 6 точки от лидера Крузейро

Гремио продължи възхода си при Луис Фелипе Сколари

Интернасионал победи последния в класирането Куритиба с 4:2 като домакин в мач от 25-ия кръг на бразилското футболно първенство. Възпитаниците на Абел Брага постигнаха трети пореден успех в Серия "А" и с 47 точки се доближиха на 6 точки от шампиона и лидер в класирането Крузейро, който вчера стигна само до 0:0 при гостуването си на Спорт Ресифе.

Едуардо Саша се разписа два пъти, а по едно попадение за успеха добавиха Андрес Д'Алесандро и Алекс. Интернасионал, който се стреми към първа титла от 1979 година насам, в неделя гостува на Крузейро в мач, който може да се окаже решаващ 13 кръга преди края на сезона.

С два късни гола Атлетико Минейро се справи с гостуващия Витория с 2:0. Диего Тардели откри резултата в 86-ата минута, а в последните секунди на добавеното време Гилерме гарантира четвъртата последователна победа на домакините, които се изкачиха на четвърто място с 43 точки.

Гремио продължи добрата си серия под ръководството на бившия селекционер на Бразилия Луис Фелипе Сколари с успех с 2:0 над домакина Ботафого. Аржентинецът Ернан Баркос реализира двете попадения след почивката, а Гремио записа осми пореден мач без допуснат гол и девета последователна среща без поражение в шампионата. Тимът на Сколари вече е пети с 43 точки.

Коринтианс загуби с 0:1 при гостуването си на Атлетико Паранаензе и падна на седмо място с 40 точки. Единственият гол вкара Клео от дузпа три минути преди почивката.

Меси и Суарес вкараха, но Интер Маями не спечели първия мач на новия си стадион

Луис Суарес също се разписа при равенството 2:2 срещу Остин ФК

Краев остава на дъното в Австралия (ВИДЕО)

Два пропуска за българина срещу Мелбърн

Трагедия в Перу: Стадион рухна преди дерби

Най-малко един футболен привърженик загина, а 47 души бяха ранени на стадион "Алехандро Вилянуева" в столицата на Перу - Лима, където фенове се събраха преди насроченото за днес местно дерби между Университарио и Алианса (Лима), предаде Франс прес, позовавайки се на перуанския министър на здравеопазването Хуан Карлос Веласко

Кристиано вкара 2 гола на Ел Маестро и вече е с 967 попадения (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо е все по-близо до гол №1000 в своята кариера

Йоахим Льов е близо до треньорския пост на Гана

Бившият селекционер на германския национален отбор Йоахим Льов е на прага на завръщане във футбола, за да поеме треньорския пост на Гана.

ФИФА вдигна цените за финала на Мондиал 2026

ФИФА повиши цените за финалния мач от Световното първенство през 2026 година, който ще се проведе в Съединените щати на стадион "МетЛайф" (Ийст Ръдърфорд, Ню Джърси).