Манчестър Сити пречупи в края Астън Вила и диша във врата на Челси (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Гражданите” вкараха два гола в последните 10 минути и така спечелиха на „Вила Парк”

Английският шампион Манчестър Сити постигна трудна победа над Астън Вила.

„Гражданите” се наложиха с 2:0 при визитата си от седмия кръг на Висшата лига, но стигнаха до попаденията си в последните 10 минути на срещата, играна на „Вила Парк”.

Тя започна с домакински натиск на „винените”, но след средата на първото полувреме гостите постепенно овладяха инициативата.

Впоследствие Александър Коларов нацели гредата с удар от дистанция, а в края изстрел на Един Джеко бе избит от голлинията от Али Сисоко.

Така или иначе обаче първото полувреме приключи без точен удар в една от двете врати, а втората част започна с вихрено темпо.

Първо Серхио Агуеро нацели греда засада, а при последвалата контраатака Джо Харт трябваше да се намесва, след като Киърън Ричардсън бе изведен сам срещу него.

Английският национал обаче се справи, а веднага след това Силва стреля, получи се коварен рикошет, но Брад Гузан спаси блестящо.

Мачът вървеше към нулево реми, но в 82-ата минута Яя Туре получи топката пред наказателното поле, напредна с нея и с прецизен удар я прати в ъгъла за 1:0.

Попадението сякаш пречупи гостите и те допуснаха второ такова едва шест минути по-късно, когато Джеймс Милнър намери Серхио Агуеро в пеналта и аржентинецът вкара своя гол номер 81 в 131 мача за Манчестър Сити.

След успеха гостите се приближиха само на две точки до лидера Челси, който в неделя приема Арсенал в дербито на кръга. „Гражданите” вече имат 14 в своя актив, а Астън Вила е с четири по-малко.