11 медала за българските каратисти от международен турнир в Риека

БНФК беше представена от карате клубовете"Вадо Рю", "Левски Спартак" и "Самурай"

11 медала спечелиха каратистите от Българска национална федерация КАРАТЕ от престижния международен турнир Croatia Open, който се проведе за 14-ти път на 4 и 5 ноември в Риека, Хърватска, с участието на над 1200 състезатели от клубове на 21 национални федерации.

Участието в този турнир е част от програмата на БНФК за извоюване на квоти за първите европейски олимпийски игри Баку 2015. БНФК беше представена от карате клубовете"Вадо Рю", "Левски Спартак" и "Самурай".

В изключително оспорвания турнир златни медали спечелиха: Пеньо Пенев, Радослав Христов, Петър Ефтимов - КК "Самурай, отборно ката, ст. възраст, и Силвия Вангелова, КК "Вадо Рю" - златен медал - жени до 21 г., категория до 55 кг и бронзов медал - жени, категория до 55 кг; сребърни отличия спечелиха: Борислава Ганева КК "Левски Спартак" жени, категория над 68 кг.; Георги Брайков КК "Самурай" - старша възраст категория до 70 кг.; с бронз се окичиха: Васил Ривов КК "Вадо Рю" старша възраст категория до 52 кг; Петър Ефтимов КК "Самурай" - старша възраст, категория до 52 кг.

Най-малките каратеки на БНФК също се представиха достойно: златен медал за ката за Тулчан Мехмед КК "Самурай" - деца 8 - 9 г. и бронз до 26 кг. кумите; златен медал за Алекс Алексиев КК "Самурай" - ката деца 10 -11 г., и Симеон Младенов - бронзов медал - деца 8 - 9 г. , категория до 26 кг.

Кобрата: Ще направим боксов спектакъл