Общо 20 екипажа се очакват на старта на 45-то рали "Стари столици"

Общо 20 екипажа се очакват на старта на 45-то рали "Стари столици"

В ралито няма да участва единственият представител на местния спортен клуб "Стари столици" Мартин Сурилов заради повреда в автомобила

Общо 20 екипажа се очакват на старта на 45-о рали "Стари столици", последен кръг от националния шампионат. Състезанието ще се проведе от 11 до 12 октомври по пътищата в Шумен и региона. Това съобщи на пресконференция директорът на ралито Савко Панайотов.

В ралито няма да участва единственият представител на местния спортен клуб "Стари столици" Мартин Сурилов заради повреда в автомобила "Мицубиши Лансер ево 9", с който е трябвало да стартира. Панайотов отбеляза, че победител в националния рали шампионат е Пламен Стайков, с навигатор Рафи Кадир. Състезателите от "Евроком рали тим", събрали 88,5 точки от участията си, няма как да бъдат изместени от първото място.

"Следващият в класирането - Крум Дончев, няма да участва в рали "Стари столици", отбеляза Панайотов. По думите му на ралито в Шумен ще се решава третото място в рали шампионата на България. За него ще се борят екипажите Георги Василев /с навигатор Стефан Добрев/ с автомобил "Мицубиши Лансер ево 9" и Антон Титов /с навигатор Венцислав Мирчев"/ с автомобил "Ситроен ДСЗ РЗТ".

"Рали "Стари столици" през тази година се характеризира "със своята компактност", уточни Панайотов. Той отбеляза, че състезанието включва девет етапа с обща дължина над 80 километра. Цялото състезателно трасе е само около 205 километра, от които 124 километра са свободен преход. "Целта е да се включат повече състезатели, които да участват в ралито с по-малко средства и усилия", каза още Панайотов.

По думите му основната разлика от предишното рали "Стари столици" е, че началото на скоростния етап "Детелината" ще започва от Индустриалния парк в Шумен, където ще се използва изградено кръгово движение по което ще трябва да преминат екипажите. Целта е да се осигури на публиката както атракция, така и по-лесен достъп до трасето от към Шумен.

Във връзка с провеждането на рали "Стари столици" със заповед на кмета на Шумен Красимир Костов, се променя и ограничава движението по пътища в Шумен и региона, по време на спортното събитие. 

Силно състезание за Никола Цолов, но без точки (ВИДЕО)

Българинът финишира 12-и за финал на годината

Страхотен Никола Цолов с първи подиум във Формула 2 (ВИДЕО)

Той направи страхотно състезание

Никола Цолов излиза във втория си спринт от Формула 2 днес

Българският пилот Никола Цолов излиза във втория си спринт във Формула 2

Стюардите наказаха Никола Цолов след квалификацията с три места

Никола Цолов беше наказан от стюардите на Гран При на Абу Даби след края на квалификацията във Формула 2

Никола Цолов: Надявам се на чист старт и добро състезание утре

„В Катар имахме добро състезателно темпо, надявам се, че и този път ще е така", каза пилотът

Никола Цолов ще започне от първа линия спринта в Абу Даби

Българинът зае девета позиция в квалификацията

Никола Цолов даде 15-о време в тренировката преди Гран при на Абу Даби

Българинът Никола Цолов даде 15-о време в свободната тренировка преди Гран при на Абу Даби във Формула 2. Българският пилот на Кампос Рейсинг направи обиколка в рамките на 1:40.389 минути на 5.281-километровото трасе "Яс Марина". 

ФИА пред съдебен казус

Ръководството на Формула 1 може да върне единствения кандидат за президент Мохамед Бен Сулайем през следващата седмица, но е изправен пред съдебно разследване през февруари, заяви адвокат на потенциалния опонент Лора Виларс.

Французин спечели девета шампионска титла в WRC

Себастиан Ожие изравни рекорда на Себастиан Льоб