Андреа Довициозо ще стартира от първа позиция в Гран при на Япония

Андреа Довициозо ще стартира от първа позиция в Гран при на Япония

Рекордното време в Япония, поставено от Довициозо, беше измерено на 1:44.502 минути.

Италианецът Андреа Довициозо спечели един от редките пол-позишъни за Дукати в световния шампионат по мотоциклетизъм на писта. Той ще започне от първа линия в Гран при на Япония от клас MotoGP, докато едва от четвърта позиция ще стартира световният шампион Марк Маркес.

 

Рекордното време в Япония, поставено от Довициозо, беше измерено на 1:44.502 минути. Валентино Роси защити втора позиция за заводския тим на Ямаха с 0.055 секунди изоставане от своя сънародник, докато Дани Педроса и Хонда довършиха предните две линии на решетката с 0.253 секунди пасив. Маркес финишира само на 2 стотни от своя сънародник и съотборник в Репсол Хонда - Педроса, след като изпревари 2-кратния световен шампион Хорхе Лоренсо за втория ред. Младият испанец ще има шанс да настигне именно Лоренсо по трофеи още в Гран при на Япония, като защити миналогодишната си титла.
 

Никола Цолов: Не очаквахме да спечелим

Целта пред Никола Цолов и Кампос Рейсинг е била класиране в топ 5, но вместо това българинът направи впечатляващо състезание и спечели спринта на Формула 2 в "Силвърстоун"

Фантастичен Никола спечели на "Силвърстоун"! (ВИДЕО)

Българинът финишира пръв в спринта след драма, поведе в класирането

Никола Цолов с 11-то време в свободната тренировка на "Силвърстоун"

Никола Цолов започна седмия състезателен уикенд за сезона във Формула 2 с 11-то място в свободната тренировка на британската писта „Силвърстоун“

Никола Цолов след триумфа в Австрия: Невероятно състезание (ВИДЕО)

Никола Цолов изрази своето задоволство и облекчение след като спечели основното състезание от Формула 2 на пистата „Ред Бул Ринг“ в Австрия.

Невероятен Никола Цолов спечели кръга от Формула 2 в Австрия (ВИДЕО)

Българинът тръгна от трета позиция

Наказание на Рафа Камара вкара Никола Цолов в точките на спринта (ВИДЕО)

Никола Цолов влезе в зоната на точките в спринтовото състезание от Формула 2 в Австрия няколко часа след финала, благодарение на 5-секундното наказание, което беше дадено на Рафаел Камара