Ривър Плейт прекъсна серията от равенства с 1:0 над Нюелс Олд Бойс (ВИДЕО)

Бока обърна Росарио Сентрал за 2:1 на "Бонбонера"

Защитаващият титлата си Ривър Плейт победи домакина Нюел'с Олд Бойс с 1:0 в мач от 11-ия кръг на аржентинското футболно първенство. Така шампионите прекъснаха серия от три последователни равенства и събраха 25 точки, с което увеличиха на 4 точки аванса си на върха на класирането. Единственото попадение реализира Рамирес Фунес Мори в следата на второто полувреме.

Най-близките преследвачи на лидера допуснаха грешки в кръга. Ланус завърши 3:3 срещу гостуващия Годой Крус и остана втори с 21 точки, а Индепендиенте стигна само до 1:1 като домакин на Дефенса и Хустисия и е трети с 20 точки.

Бока Хуниорс постигна труден домакински успех над Росарио Сентрал с 2:1 и с 17 точки прогресира до осмото място. Гостите поведоха в края на първото полувреме с попадение на Хосе Валенсия, но с два бързи гола в последната четвърт на мача Бока стигна до обрат на "Бонбонера". Мариано Ечеверия изравни в 75-ата минута след асистенция на Леандро Марин, който сам донесе успеха три минути по-късно. Домакините бяха улеснени след червения картон на централния защитник на съперника Лукас Асеведо в 62-ата минута.

Суперкласико: Бока обърна Ривър до 3:2 (ВИДЕО)

Лудо дерби, VAR и пълен стадион в четвъртфинал за Купата

В САЩ: Меси с 2 гола и асистенция, Интер бие с 3:1 (ВИДЕО)

РБ Залцбург изненадващо влезе в отбрания лист

Ал Хилал най-накрая загуби след 34 поредни победи (ВИДЕО)

Те загубиха с 2:4 от Ал Аинв първия полуфинален мач в азиатската Шампионска лига

На 58 години: Ромарио се върна във футбола