Фламенго "шамароса" шампиона Крузейро с 3:0 на "Маракана" (ВИДЕО)

Интеренасионал се изкачи на второ място след труден успех с 2:1 над гостуващия Флуминензе

Защитаващият титлата си Крузейро загуби с 0:3 при гостуването си на Фламенго на "Маракана" в мач от 28-ия кръг на бразилското футболно първенство. Шампионите допуснаха второ поредно поражение, но останаха на върха на класирането с 56 точки, след като повечето от предследвачите също направиха грешки.

Шест от първите осем отбора в класирането загубиха в този кръг. Деде си вкара автогол, след като отклони в собствената си врата центриране от дясно в 15-ата минута. Гостите създадоха доста положения до почивката, но не успяха да ги реализират и бяха наказани в 57-ата минута, когато Ектор Сентерос беше изведен от Лео Моура в чиста позиция, финтира вратаря Фабио и от малък ъгъл направи 2:0.

Пет минути по-късно резервата Габриел реши всичко с трети гол, след като засече центриране на Александро в пеналта.

Интеренасионал се изкачи на второ място с 60 точки след труден успех с 2:1 над гостуващия Флуминензе.

Алекс откри резултата за домакините в 53-ата минута, след като беше изведен в чиста позиция от Андерс д'Алесандро и копна топката над вратаря Диего Кавалиери. В 86-ата минута Фред изравни с глава след центриране на Диего Конка, но в следващата атака Интернасионал, който търси първа титла от 1979 година насам, стигна до победата.

Резервата Валдивия се възползва от подаване на д'Алесандро и вкара за 2:1. Сао Пауло падна на трета позиция с 49 точки, след като загуби с 0:1 на терена на Атлетико Минейро. Луан вкара единственото попадение в 72-ата минута, а домакините се изкачиха на четвърта позиция с 47 точки.

Осемкратният шампион Палмейрас постигна трети пореден успех след 2:1 над гостуващия Гремио и се изкачи на 12-о място с 34 точки. Ернан Баркос изведе гостите напред от дузпа в 56-ата минута, но седем минути по-късно беше отстранен от игра с втори жълт и червен картон.
С човек повече Палмейрас се възползва и стигна до пълен обрат с попадения на Пабло Моуше в 67-ата минута и Жоао Педро четвърт час преди края. Гремио, който е воден от бившия селекционер на бразилския национален отбор Луис Фелипе Сколари, е пети с 46 точки.

Суперкласико: Бока обърна Ривър до 3:2 (ВИДЕО)

Лудо дерби, VAR и пълен стадион в четвъртфинал за Купата

В САЩ: Меси с 2 гола и асистенция, Интер бие с 3:1 (ВИДЕО)

РБ Залцбург изненадващо влезе в отбрания лист

Ал Хилал най-накрая загуби след 34 поредни победи (ВИДЕО)

Те загубиха с 2:4 от Ал Аинв първия полуфинален мач в азиатската Шампионска лига

На 58 години: Ромарио се върна във футбола