Неудържим Неймар наниза 4 гола на Япония при победата на Бразилия с 4:0 в контрола (ВИДЕО)

22-годишният нападател на Барселона вече има 40 попадения за Селесао

Новата футболна икона в Бразилия Неймар отбеляза нови четири гола за страната си. Нападателят на Барселона отбеляза и четирите попадения при победата на Селесао с 4:0 над Япония в контрола, играна в Сингапур.

Така, 22-годишният голмайстор вече има 40 гола за Бразилия в 58-те си мача с националната фланелка. Неймар е само на 37 гола от рекорда на легендата Пеле.

Бразилия доминираше през пълните 90 минути в контролата, като затвърди силното си представяне от победата с 2:0 над Норвегия. Неймар отбеляза първото попадение за Селесао още в 18-ата минута след прекрасен извеждащ пас на Диего Тардели.

Другите три попадения на младия нападател паднаха след почивката. Три минути след подновяването на играта Неймар отново бе изведен зад отбраната на Япония, този път от Коутиньо, и без проблеми завърши за 2:0.

В 77-ата и 81-вата Неймар отбеляза трети и четвърти гол за Бразилия. След удар на Коутиньо, стражът на японците изби топката право в краката на Неймар, който отново бе улеснен максимално и с лекота направи резултата класически.

Четвъртото попадение бе плод на много добре организирана атака на Селесао. След поредица от подавания, топката се озова в Кака, който центрира към Неймар. Нападателят на Барселона бе оставен непокрит и с глава заби четвъртото си попадение в срещата.

Следващата контрола за Бразилия е на 12 ноември срещу Турция, докато Япония ще срещне Хондурас на 14 ноември отново в приятелска среща.

В Иран: Връщат забраната за жени на стадионите

Карлос Тевес приет по спешност в болница

Треньорът на Индепендиенте рязко се е почувствал зле

Суперкласико: Бока обърна Ривър до 3:2 (ВИДЕО)

Лудо дерби, VAR и пълен стадион в четвъртфинал за Купата

В САЩ: Меси с 2 гола и асистенция, Интер бие с 3:1 (ВИДЕО)

РБ Залцбург изненадващо влезе в отбрания лист

Ал Хилал най-накрая загуби след 34 поредни победи (ВИДЕО)

Те загубиха с 2:4 от Ал Аинв първия полуфинален мач в азиатската Шампионска лига

На 58 години: Ромарио се върна във футбола