Ню Йорк Айлендърс с най-добър старт на сезона от 13 години

Шампионът Лос Анджелис надви Сейнт Луис с 1:0

Ню Йорк Айлендърс се наложи над гостуващия Сан Хосе с 4:3 след дузпи и направи най-добрия си старт на сезона в Националната хокейна лига от 13 години насам. Джон Таварес отбеляза решаващия наказателен удар при петите изпълнения, а вратарят Ярослав Халак отрази дузпата на Джо Торнтън и така тимът записа четвърта поредна победа от началото на кампанията. Кайл Окпосо се отличи с гол и асистенция в редовното време, а Ник Леди и Джош Бейли също се разписаха.

За гостите вратарят Алекс Сталок направи 42 спасявания, а головете вкараха Брент Бърнс, Патрик Марло и Томаш Хертл. Ню Йорк Айлендърс стартира с четири последователни победи едва за трети път в историята си. Тайлър Сегуйн реализира при числен превес 2,9 секунди преди края, а Далас обърна Питсбърг от 0:2 до 3:2 като гост. Домакините поведоха с попадения през първата четвърт на Сидни Кросби и Крис Кюниц, но допуснаха обрат с два гола в последните 2:57 минути на мача и загубиха за първи път през сезона. Звездата на Вашингтон Алекс Овечкин и още петима негови съотборници се разписаха при убедителната победа с 6:2 над гостуващия Ню Джърси. Това беше първи домакински успех за столичани в кампанията. За гостите с два гола са отличи Деймън Сиверсън. Рик Неш единствен се разписа при дузпите и донесе победата на Ню Йорк Рейнджърс над Каролина с 2:1.

Вратарят Хенрик Лундквист отрази 29 шайби, а вицешампионите прекъснаха серия от три поредни загуби. Брендън Галагър се отличи с два гола и асистенция при успеха на Монреал над гостуващия Бостън с 6:4. Пиер-Андре Паренто също се разписа два пъти, а Макс Пасиорети завърши с гол и две асистенции за домакините. Луи Ериксон се отчете с попадение и асистенция за Бостън, който на два пъти повеждаше в резултата при 1:0 и 3:2, но допусна обрат. Отава постигна успех с 5:3 над Колорадо в първия си домакински мач за сезона. Канадците преодоляха колеблив старт и изоставане от 1:3 след първата третина, след което отбелязаха четири безответни гола. Вратарят Джонатан Куик отрази всичките 43 удара и не допусна гол и при дузпите за успеха на носителя на купа "Стенли" Лос Анджелис над гостуващия Сейнт Луис с 1:0. Куик записа 32-ия "шътаут" в кариерата си, а Джеф Картър реализира единствения наказателен удар за победата на шампионите.