Следващият съперник на Лудогорец в Шампионската лига с пестелива победа на домашна сцена

Базел спечели дербито на 12-ия кръг на швейцарското първенство, като се наложи с 1:0 над Йънг Бойс като гост.

Единствения гол вкара Шкелцен Гаши в 31-ата минута. Победата изведе отново съперникът на Лудогорец в Шампионската лига начело в класирането с 25 точки, две повече пред Цюрих, който днес играе градско дерби с Грасхопър.

След почивката домакините от Берн имаха по-сериозно надмощие, но така и не успяха да стигнат до гол. За Йънг Бойс това е първа домакинска загуба от март тази година, когато бяха съсипани с 0:4 от Грасхопър.

Въпреки лидерската позиция, в Базел нещата явно не са както преди и отборът е далече от идеята за добре смазана машина. Не само, че второто полувреме те отстъпиха инициативата, но и общият им баланс от последните четири мача е само 4 спечелени точки.

Топнападателят Марко Щрелер не взе участие в днешната среща заради контузия, заместникът му Гаши донесе победа, а това веднага предизвика въпрос от журналистите. Гаши все още няма и минута в Шампионската лига и е много вероятно да получи шанс в предстоящия мач с Лудогорец в София тази седмица.

Онлайн изданието sport.ch обяви за играч на мача Джофри Сере Ди, който спечели почти всички единоборства, в които беше замесен, а също така даде добра оценка и на камерунеца Брее Доналд Емболо.

Освен Щрелер, заради контузии в състава на гостите не бяха българският защитник Иван Иванов и колегата му Бехранг Сафари.

Състав на Базел: Томаш Вацлик, Филип Деген (69- Ахмед Хамуди), Марек Сухи, Таулант Джака, Насер Алиджи, Матиас Делгадо (76- Фабиан Фрай), Давид Кала, Шкелцен Гаши (82- Джовани Сио), Марсело Диас, Джофри Сере Ди, Брее Доналд Емболо.
НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"