Симона Халеп убедително победи Бушар в червената група в Сингапур

Румънката не допусна нито един пробив в мача и оползотвори четири от седем възможности за пробив на сервиса на Бушар

Румънката Симона Халеп стартира с победа в Шампионата на WТА в Сингапур. 23-годишната Халеп, четвърта поставена в схемата, победи финалистката от "Уимбълдън" Южени Бушар (Канада) с 6-2, 6-3 за 68 минути в първия мач от червената група на престижния турнир на осемте най-добри за сезона.

Румънката не допусна нито един пробив в мача и оползотвори четири от седем възможности за пробив на сервиса на Бушар. Халеп поведе с 3:0 в първия сет, който спечели след 33 минути, а във втората част продължи да доминира и без проблеми стигна до успеха.

В първата среща от групата защитаващата титлата си Серина Уилямс (САЩ) се наложи над бившата номер 1 в света Ана Иванович (Сърбия) с 6-4, 6-4.