Луис Адриано се оплака от расизъм срещу БАТЕ

Нападателят на ШАхтьор (Д) твърди, че е бил обиждан на расистка основа от трибуните

Нападателят на Шахтьор (Донецк) Луис Адриано се оплака, че е обиждан на расистка основа от трибуните по време на срещата от Шампионската лига срещу БАТЕ Борисов. Бразилецът Адриано вкара пет гола за успеха на украинците със 7:0 в Беларус в срещата от третия кръг в група "Н" на надпреварата.

"Чух груби расистки обиди от трибуните по мой адрес. Феновете се държаха лошо и затова се чувствам разочарован и обиден. Това беше много лоша постъпка от тяхна страна", коментира нападателят.

Адриано стана първият футболист в историята на Шампионската лига, който реализира четири гола за едно полувреме. Той направи постижението до почивката, когато Шахтьор водеше с 6:0, за да стане първият отбор в историята, който вкарва шест попадения за едно полувреме в турнира.

Адриано се нареди до звездата на Барселона Лионел Меси като вторият играч с пет гола в един двубой от Шампионската лига.

"Развълнуван съм, че с тези рекорди помогнах на моя отбор. Победата беше много красива, историческа", каза Адриано.