Арсенал подари на Венгер инфарктна победа в Брюксел за рождения му ден (ВИДЕО)

Късни попадения на Гибс и резервата Подолски донесоха успеха с 2:1 над Андерлехт в Група D на Шампионска лига

Арсенал подари на Арсена Венгер инфарктен обрат в последните минути и победа с 2:1 при визитата на Андерлехт в Група D на Шампионска лига навръх 65-ия рожден ден на френския мениджър. Белгийците бяха повече от равностойни на по-именития съперник на своя ”Констант Ванден Сток”, а аржентинецът Анди Нахар откри в 71-ата минута, само за да дойдат две попадения на Гибс (’89) и Лукаш Подолски (90+1).

Арсенал започна с агресивна преса, но постепенно Андерлехт намери противодействие и успя почти напълно да изолира Дани Уелбек от играта. Тактиката взимаше връх и за цяла първа част никой от двата отбора не стигна до чисто голово положение. На вратата на Арсенал пък принудително пазеше 22-годишният Емилиано Мартинес.

Втората част започна по-открито и вратарят Прото спаси удар с глава на Алексис Санчес след центриране от пряк свободен удар.
Отново Порто отрази изстрел на Касорла, а добавката на Алексис профуча над целта.

Атаките на Арсенал си оставаха безплодни, а вместо това Андерлехт поведе в 71-ата минута. Денис Прает центрира, а Нахар надскочи убедително Калъм Чембърс на втора греда и уверено прати с глава зад неопитния Емилиано Мартинес, който пазеше за първи път в Шампионска лига.

Пет минути преди края Мартинес остави „топчиите” в мача и спаси изстрел на Дефур.

Арсенал изглеждаше объркан и без идея как да изравни, но зарадва Арсен Венгер с фамозен обрат. Калъм Чембърс центрира от единия фланг и на другия Киърън Гибс бе забравен от голмайстора Нахар, за да забие с ниско воле зад Прото за 1:1.

В първата добавена минута Алексис Санчес не успя да вкара след ново центриране на втора греда, но топката дойде удобна за резервата Лукаш Подолски и немският национал, който се появи на терена в 84-ата минута, донесе голямата радост на лондочани с точен удар под гредата – 2:1.

Феновете на Андерлехт посрещнаха последния съдийски сигнал с освирквания, а Арсенал взе три точки в мач, в който не игра никак добре.