Бодусия (Д) продължава да громи в Шампионска лига, мина на парад през Истанбул (ВИДЕО)

Два гола на Обамеянг и по един на Ройс и Рамос изстреляха Дортмунд далеч на върха с 9 точки и голова разлика 9:0

Борусия (Дортмунд) отказа Галатасарай за едно полувреме при гостуването в Турция. Два гола на Обамеянг и снаряд на Ройс осигуриха трети пореден успех без допуснат гол за отбора на Юрген Клоп в Група D, а Обамеянг изпусна да направи и хеттрик с фрапантен шут в гредата от непосредствена близост. В края резервата Рамос оформи крайното 4:0.

През първата част в Истанбул домакините повече владееше топката, а головете падаха в тяхната врата. И двамата треньори – Прандели и Клоп,  бяха направили по три промени в съставите си, като Имобиле седна на пейката за „жълто-черните”, а титуляр започна бързи Пиер-Емерик Обамеянг.

Този ход даде резултат в 6-ата минута, когато Мхитарян пуснза Марко Ройс на фланга, той центрира отлично на втора греда и Обамеянг не сбърка отблизо – 1:0.

Хубаво прострелно центриране остана без адресат пред вратата на Вайденфелер, а Борусия набързо наказа съперника с втори гол. Лукаш Пишчек нахлу много умело по десния фланг и центрира отново на втора греда и габонецът Обамеянг беше напълно непокрит, за да вкара втория си гол в 18-ата минута.

Шинджи Кагава не можа да бие от отлична позиция в 23-ата минута, докато Суботич чудесно отне от краката на Бурак Йълмаз в последния възможен момент.

В 31-ата минута Мхитарян поднесе на Обамеянг отново на втора греда и отблизо нападателят направи фрапантен пропуск като нацели гредата, пропускайки да оформи и хеттрик.

Трети гол за Дортмунд преди почивката обаче имаше. Кагава подаде вдясно за Ройс в 41-ата минута, а доскоро контузената звезда на отбора изстреля същинско торпедо, което влетя в горния ляв ъгъл от над 25 метра за 3:0.

След почивката Слечук Инан не намери очертанията. Бендер се контузи и бе заменен от Гинтер, но Борусия продължи да контролира мача. Ройс от воле би над целта, отново оставен напълно сам от турската защита.

Ройс пропиля още една ситуация и би право в Муслера, а после Кагава от 20 метра изпрати встрани.

7 минути преди края две резерви наказаха Галатасарай за четвърти път. Завърналият се след дълго лечение на травма Илкай Гюндоган изведе Адриан Рамос и колумбиецът вкара 4-ти гол само минута след като влезе в игра.

Борусия (Д) е лидер в групата с пълен актив от 9 точки, Арсенал има 6, а Андерлехт и Галатасарай са с по една.