Нелеп автогол лиши Шрюсбъри от сензация срещу Челси (+ВИДЕО)

Лондончани се класираха за 1/4-финалите с немалка доза късмет

Челси победи с 2:1 изключително борбения тим на Шрюсбъри в мач от четвъртия кръг на Кепитъл Уан Къп и продължава напред в надпреварата.

Лондончани излязоха в експериментален състав, а Андреас Кристенсен направи дебюта си за тима на Жозе Моуриньо.

Атаката на тима бе водена от Дидие Дрогба, който след нулево първо полувреме изведе Челси напред в резултата с гол в 48-ата минута. След хубава комбинация между Шурле и Сала, египтянинът изведе Дрогба в перфектна позиция и котдивоарецът не сбърка.

Както и през първата част Шрюсбъри, продължи да създава интересни ситуации пред вратата на Чех. Четвъртодивизионният тим не показа страх от по-именития си съперник и успя да изравни в 77-ата. След изпълнение на корнер Грандисън спечели въздушния двубой, Оби Микел не успя да изчисти и резервата Анди Манган се възползва, отбелязвайки от непосредствена близост.

Малко по-късно обаче нелеп автогол точно на Грандисън, който бе в основата на изравнителното попадение, донесе успеха на "сините" от Лондон. Вилиан центрира остро, Грандисън плонжира в опит да изчисти, но заби топката в собствената си мрежа.