Дортмунд смаза Санкт Паули и е на осминафиналите за Купата на Германия (+ВИДЕО)

Имобиле, Ройс и Кагава бяха точни за "жълто-черните"

Борусия Дортмунд безпроблемно стигна до осминафиналите за Купата на Германия след класическото 3:0 над втородивизионния Санкт Паули. Имобиле откри резултата в 33-ата минута, а Марко Ройс удвои преднината на Дортмунд в 44-ата минута. Четири минути преди края на двубоя Шинджи Кагава оформи крайния резултат.

Гостите подложиха на натиск Санкт Паули от първия съдийски сигнал и в 9-ата минута Кагава можеше да открие, но стреля встрани от вратата. Девет минути по-късно  гостите  отбелязаха гол, но попадението не бе зачетено заради засада.

Тоталната доминация на Дортмунд даде резултат в 33-ата минута, когато за гостите бе точен Имобиле, след добра атака по левия фланг.

Имобиле се възползва от свободно пространство по лявото крило, минута преди края на първата част, напредна и извади топката към включващия се Ройс в центъра, който с точен удар в долния ляв ъгъл на вратата на гостите направи 2:0.

В 88-ата минута Шинджи Кагава се възползва от грешка в защитата на домакините и реализира трето попадение за Дортмунд.

Динамо Дрезден стигна до трудна победа над Бохум, след като в редовното време двата тима завършиха при резултат 1:1. Тероде откри за гостите от Бохум през второто полувреме, но Джъстин Ейлерс възстанови равенството в   61-ата минута. В продълженията отново Ейлерс бе точен, което бе достатъчно за Динамо да продължи напред в турнира.

В друг двубой за Купата на Германия Кайзерслаутерн се справи с Гройетр Фюрт с 2:0 и също продължава на осминафиналите. Филип Хофман отбеляза и двете попадения за домакините.

Кьолн се класира също за четвъртфиналите за Купата на Германия, отстранявайки Дуисбург след изпълнение на дузпи. Двата тима завършиха при резултат 0:0 след 120 минути игра, а Кьолн игра близо петдесет минути с човек по-малко. Гостите показаха железни нерви при изпълнението на дузпите и заслужено преминаха в следващата фаза на турнира.

Официално: Байерн подписа с халф