Мъри чака Гришо в третия кръг на турнира "Мастърс" в Париж

Ферер също продължава напред

Олимпийският шампион Анди Мъри се класира  за третия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Париж  с награден фонд 3,45 милиона евро.

Поставеният под номер 8 Мъри надделя над представителя на  домакините Жулиен Бенето с 6:3, 6:4 след 71 минути игра. Британецът доминираше в първия сет, в който не даде  възможност за пробив на съперника си. Във втората част Мъри също започна по-добре и след два  пробива поведе с 4:1.

Бенето успя да намали до 3:4, но за повече нямаше сили. Така в третия кръг Мъри очаква победителя от срещата между  най-добрия български тенисист Григор Димитров и Пабло Куевас  от Уругвай, които играят по-късно днес.

Британецът има аванс от 3:2 победи срещу Димитров, но  хасковлията е спечелил последните два мача между двамата през  този сезон, включително и на "Уимбълдън", където детронира Мъри  на четвъртфиналите след 6:1, 7:6(4), 6:2 в началото на юли. Шампионът от 2012 година Давид Ферер (Испания) също  продължава напред след труден успех над Давид Гофен (Белгия) с  6:3, 2:6, 6:3.

За място на четвъртфиналите поставеният под номер 4 Ферер ще се изправи срещу сънародника си Фернандо Вердаско.