Леверкузен мина през ада на дузпите срещу отбор от четвърта дивизия за Купата на Германия

"Аспирините" играха повече от половин час с човек по-малко

Байер (Леверкузен) мина през същински ад, за да се класира за третия кръг в турнира за Купата на Германия. "Аспирините" стигнаха до рулетката на дузпите срещу четвъртодивизионния Магдебург, където възпитаниците на Роджер Шмид бяха по-концентрирани и взеха победата с 5:4 (1:1 в редовното време, 2:2 в продълженията).

Гостите излязоха рано-рано напред в резултата, след като Хакан Чалханоглу се разписа още в третата минута. В 28-ата обаче Сифкес изравни.

Последваха повече от 80 минути, в които нито един от двата отбора не успя да вземе победата. В 78-ата минута пък "аспирините" останаха с човек по-малко, след като Хьонг-Мин Сонг получи директен червен картон.

Двубоят влезе в продължения, а Магдебург поведе след гол на Брандт в 111-ата. И само четири по-късно Пападопулос отново възстанови равенството, като се стигна и до рулетката на дузпите.

При наказателните удари възпитаниците на Роджер Шмид бяха по-точни от бялата точка и се измъкнаха от позорно отпадане още във втория кръг на турнира.

Резултати от всички мачове за Купата на Германия:

20:00 часа:

Магдебург - Байер (Леверкузен) 4:5 след дузпи (1:1 в редовното време, 2:2 в продълженията)
Вюрцбургер Кикерс - Айнтрахт (Брауншвайг) 0:1
Лайпциг - Ерцгебирге Ауе 3:1 след продължения (1:1 в редовното време)
Мюнхен 1860 - Фрайбург 2:5

22:00 часа: